Loodusteaduste- ja tehnoloogiahuvilised noored on 26. veebruaril oodatud TalTechi avatud uste päevale, kus õpilased saavad haaravates geoloogia ja mäenduse töötubades käed külge panna ja oma nutikust testida. Oma karjäärivalikute hõlbustamiseks annab üritus noortele kaasa ka põhjaliku ülevaate erialadest ja nende tulevikuväljavaadetest.

Geoloogia instituudi “Maapõueressursside” õppekava on loodud noortele, keda paeluvad loodusteadused, innovatsioon, infotehnoloogia ja maapõues peituva maailma avastamine. “Noori huvitab igasugune tehnoloogia ja nendega suheldes näeme, et nad ei oska isegi ette kujutada, milline moodsaim tipptehnoloogia on tegelikult Eesti geoloogide ja mäeinseneride igapäevatöös kasutuses. Põnevaid võimalusi on tohutult. Avatud uste päeval saavadki noored esmase sissevaate avastusrohkesse maapõueressursside erialasse,” rääkis Hints.
 
Hintsi sõnul ootavad maapõueressursside eriala noori ees juba praegu mitmed põnevad tulevikuprojektid nagu Tallinn-Helsingi tunnel, fosforiidi kasutuselevõtu võimaluste uurimine, Jõhvi rauamaagi leiukoha uuringud ja uute põlevkiviressursside kasutuselevõtt Eestis ning mujal.
 
Tulevastele õppuritele “Maapõueressursside” eriala tutvustamiseks on instituut pannud kokku programmi ja ootab kõiki huvilisi 26. veebruaril sellest osa saama:
10:00 -14:00 erialamess TalTechi peahoone aulas, kus  maapõueressursside tudengid ise tutvustavad eriala ja sellega seotud karjäärivõimalusi. Samuti saab oma nutikuse panna proovile erialavõistluse!
12:00 -12:45 ringkäik TalTechi geoloogia instituudis. Ringkäigul jagavad tudengid kogemusi õppetööst, põnevast praktikast ja saab tutvuda uusimate maapõue uurimissuundadega.
13:00 -13:45 mäenduse töötuba “Cookie mining”. Töötoas saab uusi väärt teadmisi ja kogemusi, näiteks kuidas määrata maavara kaevandamisväärsust? Magus töötuba annab esmase aimduse kaevandamise algtõdedest.
14:00 -14:45 noorelt noorele töötuba: “Tin I can”. Haaravas ja käed külge töötoas katsetatakse, kuidas kätte saada ja uuesti kasutusele võtta plekkpurgi metallid. Töötuba viivad läbi Gustav Adolfi Gümnaasiumi noored.
 
Koolivaheajal toimuval avatud uste päeval pakub TalTech kuuele tehnikaülikoolis õppimise vastu huvi tundvale noorele enneolematut võimalust Eesti esimese ja ainsa isejuhtiva sõidukiga teha tiir tehnikaülikooli linnakus. Loosis osalemiseks tuleb registreerida end TalTechi avatud uste päevale ning ka kohale tulla. Võitjad loositakse välja täna, 22. veebruaril. Sõidud toimuvad avatud uste päeval kella 11-12 vahel. Registreeruda saab siin!.

TalTechi geoloogia instituut kuulub tehnikaülikooli loodusteaduskonda ning ühendab loodusteadused ja inseneriõppe ning koolitab mäetööstuse spetsialiste. Samuti uurivad instituudi teadlased, milliseid toormeid Eesti tulevikus vajab ning millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks.