Aasta alguses kuulutas SA Innove välja videokonkursi „Kutseharidus on lahe!“. Tänaseks on selgunud konkursi võitjad, kes sõidavad oktoobris Londonisse vaatama ülemaailmseid kutsemeistrivõistlusi „WorldSkills“, teatas INNOVE.

15-17-aastaste videotegijate seas oli võidukas Evelyn Kapp Tallinna Polütehnikumist ning vanemas vanuserühmas ehk 18-21-aastaste seast pärjati võitjaks Maria Krõlova ja Maksim Lunkin Narva Kutseõppekeskusest.

Videoklippe hindasid telemees Emil Rutiku, Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Oskar Põldmaa, möödunudaastase konkursi „Kutseharidus on lahe!“ parima foto autor Johannes Hõimoja, SA Innove personalispetsialist Airi Küngas ning  SA Innove kutsehariduse arendusüksuse juhataja Pille Rebane.

Põldmaa, kes oli ka möödunud aastal žüriis, hindas tänavusi konkursitöid palju kõrgematasemeliseks ning kvaliteetsemaks. „On näha, et videotega on vaeva nähtud. Tase on palju kõrgem. Ei tuldud enam mobiilivideotega naljatama, võeti tõsiselt.“

Kui vanema vanuserühma võidu üle käis žüriil tuline vaidlus ning lõpuks jäi peale Maria ja Maksimi töö, siis nooremate võistlejate saadetud videoklippide seast eristus võitja kohe. „See lühike reklaamklipp sobib ükskõik millise kooli või eriala või ka üldiselt kutsehariduse reklaamiks. Mina saan sellest üleskutsest nii aru, et vali tegevus, mis sulle pinget pakub, järgi südame kutset,“ selgitas Emil Rutiku Evelyni võidutöö ideed.

Noored žüriiliikmed seevastu nägid reklaamis elektriga seotud eriala põnevust ja pinget. Külmaks ei jätnud lühike ja loov sõnum kedagi, vaid andis edasist mõtlemisainet ja tekitas küsimusi. „Tähendab toimis,“ leidis Rutiku.

" >

Maria ja Maksimi töö oli žürii arvates hea ideega ning põneva teostusega. „Mõnus muusika, hea idee, selge sõnum, mis ütleb, et kutseharidus aitab teostada lapsepõlveunistusi ning viib samm-sammult meistrite liigasse,“ kommenteeris Rutiku.

" >

Lisaks võidutöödele väärib eraldi äramärkimist Narva Kutseõppekeskuse õppurite Artem Apanasjuki ja Timofei Mihhailovi koostöös valminud video, mis on väga innovaatiline ja põnev ning sisaldab palju eriefekte.

" >

SA Innove kutsehariduse arendusüksuse juhataja Pille Rebane ütles, et videoklippe kasutatakse tulevikus kindlasti kutseharidusega seotud teemade reklaamimiseks. „Töid laekus nii gümnaasiumite, põhikooli kui kutseõppeasutuste õpilastelt. Meil on hea meel, et noored on nii ettevõtlikud ja näevad kutsehariduses nii palju positiivset.“

Konkursi korraldas SA Innove Kutsehariduse populariseerimise programm. Konkurssi rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ja Haridus- ja Teadusministeerium.