Kui oled 18-aastane ja ihkad reisida? Siis on sul võimalus proovida oma loosiõnne DiscoverEU programmiga.

Kes saavad kandideerida?

 

DiscoverEU on Erasmus+ programmi meede, millega pakutakse noortele võimalust avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma selle kultuuripärandit ja ajalugu ning suhelda inimestega mujalt Euroopast. Selles voorus saavad kandideerida noored, kes on sündinud ajavahemikus 1. juuli 2005 (k.a) kuni 30. juuni 2006 (k.a).

See tähendab, et neile, kellele naeratab loosiõnn, saavad reisipassi ja tänu sellele mööda Euroopat tasuta rongiga reisida. Samuti jagatakse noortele ka DiscoverEU Euroopa noortekaarte, mis võimaldab hinnasoodustust kultuuriobjektide külastamisel, õpingute ja spordi ning kohaliku transpordi, majutuse, toidu ja muu sellise jaoks. Valituks osutunud saavad reisida vahemikus 1. juuli 2024 kuni 30. september 2025 minimaalselt ühe ja maksimaalselt 30 päeva.

 

Üksi või mitmekesi

 

Reisida saab kas üksi, koos sõpradega või kombineerida plaane teiste DiscoverEU reisijatega. Puude või terviseprobleemi korral, mis muudab reisimise keeruliseks, saab abi ja toetust. Vooru kandideerimine algab 16. aprillil 2024 kell 13 (Eesti aja järgi) ja kestab kuni 30. aprill 2024 kella 13-ni.

„Reisi jooksul sain veelgi kinnitust, et areng toimub mugavustsoonist väljas,“ meenutas möödunud aastal DiscoverEU toel rändamas käinud Mirtel. „Paar aastat tagasi poleks olnud mõtteski ööbida hostelis 12 inimese ühistoas, kuid sel reisil oli tegemist pigem reegli kui erandiga. Tutvusin eri rahvustest inimestega ning kuulsin põnevaid lugusid nende kodumaade kohta – kes teab, ehk kontaktid kogu eluks,“ lisas ta.

 

Saadikud

 

Valituks osutunud kandidaatidest saavad DiscoverEU saadikud. Neil palutakse jagada oma reisimuljeid ja -kogemusi sotsiaalmeediakanalite vahendusel, kasutades teemaviidet #DiscoverEU. Samuti võib teha vastavasisulise ettekande kas oma koolis või mõne kohaliku ürituse raames.

Rohkem infot kandideerimise kohta leiab siit ning eelmiste aastate kogemuslugude saab tutvuda siin.