NURMENUKK on rahvasuus tuntud ka kui taevavõti – ju siis on tegemist taevaliku taimega. Ja tõesti, nurmenuku lehtedest ja õitest saab abi kevadisel ajal, kui väsitav talv on ka kõige tugevamatele jälje jätnud.

Nurmenukku korjatakse aprillis, mais ja juunis ning õisi võib koguda kas koos tupplehtedega või ka ilma. Lisaks rohkele C-vitamiinile on tal köhavastane toime ja kergelt higi- ning uriinieritust soodustav toime. See omakorda teeb nurmenuku sobivaks külmetushaiguste korral ja lubab teda kasutada üldturgutava ja puhastava taimena. Iseenda kevadpuhastuseks justkui loodud!

Võid toimida järgnevalt: võta 1 spl õisi või lehti, vala need üle 1 kl keeva veega ja jäta 10–15 minutiks seisma, seejärel kurna ja joo 1–3 kl päevas.

Iselugu on juurtega: nende keetmisel saadud vesitõmmis lahtistab köha korral röga, kuid võtta tuleb seda vaid mõned supilusikatäied korraga.


Ökoinimestel ja loodussõpradel on põhjust rõõmustada - taas on ilmunud juba traditsiooniks saanud Terve Elu ökokalender, mis sel aastal võtab vaatluse alla Eestis kasvavad ravim- ja maitsetaimed, nii ongi märkmiku selle aastane alapealkiri: “Ravim- ja maitsetaimed — tohtrid loodusest”. Toredad nõuanded ja muhedad legendid on kokku seadnud TÜ professor Ain Raal.

Bioneeri lugeja saab kuni 10.detsembrini soetada selle vahva loodussõbralikult toodetud kalendermärkmiku -15% allahindlusega Öko24.ee veebipoest, lisades sooduskupongi lahtrisse sõna “bioneer”. Nii on loodusesõbrast lugejale märkmiku hinnaks vaid 5.95 (tavahind veebipoes 7 eurot ja tavapoes 9.90).

Ostukeskkonna link on siin

Kalendermärkmikus on:

• enam kui 50 toredat Eestis enimtuntud ravim- ja maitsetaimepilti koos soovituste ja kasutusõpetusega

• praktiline nädala kaupa kalendermärkmik oma igapäevase asjaajamise korraldamiseks

• käepärane suurus - 15 x 20 cm

Märkmik on trükitud taastoodetud paberile, looduslike õlide ja vaikude baasil valmistatud värvidega.