„Oli kord üks mets“ viib kokku legendaarse „Pingviinide marsi“ looja Luc Jacquet ja prantsuse tuntud botaaniku Francis Hallé. Koostööst on sündinud suurejooneline dokumentaalfilm, milles selgub seni ennast looduse krooniks pidanud inimese tõeline mõõde. Film sobib kogu perele ja on sobivaks täienduseks bioloogia tunnile.
- Maamajandus
- Pressitekst/Janek Jõgisaar
- 22. aprill 2014
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Francis Hallé otsis pea 25 aastat režissööri, kes suudaks vihmametsade elutsüklit inimesteni tuua nii, nagu tema seda näeb ning Luc Jacquet näol ta lõpuks õige inimese ka leidis. Hallé on märkinud, et ta loodab, et filmi tulemusena hakkavad inimesed vihmametsi rohkem hindama ning see toob troopiliste metsade kadumisega seotud probleemidele sama palju tähelepanu kui legendaarse Jacques Cousteau filmid meremaailmast.
Film on peamiselt üles võetud Peruu ja Gaboni vihmametsades ning tipptasemel filmi- ja helitehnoloogia ning animatsiooni tulemusena tuuakse vaatajani vihmametsa igas suuruses asukate elutsüklid, alates sipelgatest ja ühepäevaliblikatest kuni sajanditevanuste puuhiiglasteni.
Luc Jacquet’ eelmine suurhitt „Pingiviinide marss“ on 80 miljoni dollarilise piletituluga jätkuvalt üks maailma enimvaadatud dokumentaale läbi aegade.
Film on dubleeritud eesti keelde ja teksti loeb Lembit Ulfsak.
Lisaks kinole Sõprus hakkab film alates 29. aprillist linastuma ka Tallinnas Coca Cola Plazas ja kinos Artis ning Tartus kinos Ekraan.
Filmi on võimalik kinodes vaadata nii eesti keeles venekeelsete subtiitritega kui ka prantsuse keeles eesti- ja venekeelsete subtiitiritega.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta