Lemmikloomad nõuavad suurt hoolitsust ja palju tähelepanu, aga nad võivad omanikku ka fantastilisel moel rõõmustada. Kui soovite lemmiklooma, ei pea alati mässama müügikuulutuste, suure rahasumma leidmise või kutsika sündimise ootamisega. Võite anda kodu ka mõnele hüljatud lemmikloomale. Selleks külastage näiteks kohalikku loomade varjupaika ja tehke tutvust sealsete elanikega.

Leidke endale lemmikloom, kes on teile justkui loodud. Nii teete oma uue neljajalgse sõbra väga õnnelikuks.

Ent selleks, et valiku tegemine kergem oleks, mõelge eelnevalt välja, millist looma te tahate – kas eelistate kasse või koeri, kas tahate pika- või lühikarvalist, noort või vana, suurt või väikest. Võimalusi on palju!

Kindlasti mõelge ka loomavõtmise põhjustele – kas tahate sõpra-seltsilist, nunnutamiseks kedagi, sportimise ajaks kaaslast või valvurit. Kuigi selle viimase põhjuse jaoks on vist soodsam ja eetilisem tellida mõnelt ettevõttelt teenus. Loom ootab, et olete pigem tema sõber mitte ketiomanikust tööandja.

Arvestage kindlasti ka tõsiasjaga, et loomapidamine on pikaajaline kohustus ja rõõm. Looma ei saa võtta vaid üheks hooajaks, ta ei ole tarbeese, mille saab popima vastu välja vahetada.

Loomade varjupaikades viibivate neljajalgsetega saab sageli eeltutvust teha ka läbi interneti, vaadates pilte ja lugedes lühitutvustusi. Sellist eelvaatlust on mõtet alati teha, sest nii säästate enda ja ka varjupaiga töötaja aega ning mõtlete teema enda jaoks rohkem läbi. Ja ega varjupaik ole loomaaed, kus pidevalt jalutamas ja mõtteid mõlgutamas käia. Niisama uudistavad ja vaatavad inimesed ärritavad loomi asjatult. Varjupaika minnakse siis, kui tegelikult ka looma soovitakse.

Samas ei tähenda see, et esimese korraga kohe looma kaasa peaksite võtma. On hea, kui teete otsuse läbimõeldult ja varjupaiga töötajaga konsulteerides. Pidage meeles, et looma iseloom on tema välimusest olulisem.

Kui soovite olla kindel, et saate looma võttes kindlasti ühe kodulooma mitte mitu, tasub valida kas juba kastreeritud loom või külastada loomaarsti ja lasta see protseduur läbi viia.

Kui te ei soovi lemmiklooma võtta, siis saate loomi sellegipoolest aidata, toetades mõnda loomakaitseühendust või varjupaika rahaliselt või tegudes.

Loomade varju- ja hoiupaigad on leitavad internetist. Rahalise toetuse osas on igal asutusel omad juhtnöörid. Seega googeldage!