Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab 4. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol Etnokulpe, mille võitjad selguvad rahvahääletusel. Kulbid antakse seekord välja seitsmes kategoorias: aasta artist, aasta album, aasta lugu, ehe pärimusmuusika, aasta debüütplaat ning aasta uusfolk artist. Nende kategooriate võitjad selguvad folk.ee kodulehel läbiviidava avaliku hääletuse teel. Hääletus algab täna, 17. septembril ning kõigil on võimalus oma hääl anda järgneva kahe nädala vältel. Traditsiooniks saanud kaks erikulpi annavad oma lemmikutele Eesti Pärimusmuusika Keskus ning Raadio 2.

  • Bioneeri uudised
  • 17. september 2019
  • Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/

Et etno- ja pärimusmuusika mõiste on lai, kogunes eelnevalt muusikutest, muusika- ja kultuuriajakirjanikest ning Eesti Pärimusmuusika Keskuse esindajatest koosnev žürii, kes valis aasta jooksul ilmunud albumite ja lugude seast välja tänavused Etnokulpide nominendid. Siiski saab iga hääletaja lisada valikusse ka oma lemmikartisti nime, kui seda žürii poolt valitud nominentide hulgas ei ole.

Etnokulbid pistetakse aasta jooksul parima soorituse teinud artistidele kätte Lõikuspeol, mis toimub 4. ja 5.oktoobril Viljandis. Lõikuspeo kahe päeva jooksul esinevad suvisel Viljandi pärimusmuusika festivalil käinud jutuvestja Tuup Suurbritanniast, märulibänd Dobranotch Venemaalt, lisaks eriprojekte, noortebände ning hetke kuumimaid eesti pärimusmuusika nimesid.

Etnokulpide auhinnatseremoonia toimub tänavu 11.korda. Pärimusmuusika Aidas toimuvat  tseremooniat juhib Tarmo Tiisler.