Täna lõppesid Alexela ja Infortari poolt Paldiskisse rajatava LNG terminali tarbeks tehtavad merepõhja süvendustööd Pakrineeme tipus Lahepere lahes. Süvendustööd Lahepere lahes kestsid kokku kümme päeva ja need teostas Belgia firmale Jan de Nul kuuluv laev Pedro Alvares Cabral. 

  • Energeetika
  • 27. mai 2022
  • Foto: Süvendustööd Paldiskis / Alexela/Infortar

„Meri on nüüd suurte laevade vastuvõtuks valmis, järgmise sammuna alustame tuleval nädalal haalamiskai ehitust, mille konstruktsioon valmib 1. septembriks. Kuna süvendustööd läksid plaanitust kiiremini, oleme oma osas endiselt kindlad ja oma ajagraafikust isegi mõnevõrra ees,“ märkis Infortari tegevjuht Martti Talgre.
 
„Oleme käivitanud terminali ehitustegevuse heas usus eesmärgiga saavutada tarnekindlus ning teeme kõik endast oleneva, et tänavu sügiseks Vene gaasile reaalne alternatiiv tekiks ja nii igale kodutarbijale kui tööstusele oleks gaasivarustus tagatud. Peale seda kui saame Eleringilt kirjaliku kinnituse luua toru- ja turuühendis hiljemalt 30. novembriks, saame allkirjastada laeva rendilepingu, misjärel on terminali komplekt koos,“ sõnas Alexela juhatuse esimees Marti Hääl. 

Paldiski terminal valmib kahe etapis – esimene etapp hõlmab kai ja Balticconnectoriga ühenduse ehitamist ning ujuvterminali rentimist, teises etapis ehitatakse välja püsiv lahendus ka terminalile. Tänavu sügiseks valmiva terminalitaristu maksumus ulatub 40 miljoni euroni, millele lisandub ujuvterminali kaheaastane rent ca 100 miljonit eurot ja Eleringi poolt rajatav toruühendus.

Gaasitoru on LNG terminali kõige väiksem osa, kuid sisult sama oluline kui kai ja laev – ilma toruühenduseta terminal tööle hakata ei saa. Toru- ja turuühenduse on lubanud rajada Elering, seda kohustab Eleringi tegema ka Riigikogus teisel lugemisel olev seaduseelnõu 596SE. 

 Infortar on Eesti üks suurimaid investeerimisettevõtteid, mille peamised tegevusvaldkonnad on laevandus, energeetika, transport, kinnisvara, hotellindus, ehitus- ja ehitusmaterjalid, trükitööstus, jaekaubandus, finants-, tervise- ja heaoluteenused. Lisaks 40% osalusele AS-is Tallink Grupp kuulub Infortari investeeringute portfelli AS Eesti Gaas, piirkonna esimene gaasitanker „Optimus“, ligikaudu 70 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses. Kokku kuulub Infortari kontserni 41 tütarettevõtet.