Rebaste toitmine ja häirimine on lubamatu. Loomade toitmine soodustab nende asustust linnas.

Pirital asuva Lillepi pargi on oma elupaigaks valinud rebasepere, kes seal väga julgelt toimetab.

„Kui üldjuhul rebased linnas probleeme ei tekita ja tegutsevad pigem öösel, siis Lillepi pargi rebasekutsikad on nii julged ja uudishimulikud, et lasevad inimesed endale lähedale. Neid käiakse pildistamas ja mõned linlased on toonud loomadele toidupalakesi. Kui metsloom ei ole hädas ja on terve, ei tohi inimene tema ellu sekkuda,” rõhutas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta paneb kõigile pargis viibijatele südamele: „Palun laske metsloomadel elada nagu neile loomuomane. Olge mõistlikud ning ärge toitke rebaseid ja teisi metsloomi ega häirige neid ükskõik mil viisil.”

Rebaste toitmine soodustab nende asustust linnas ning rebasekutsikaid söötes kasvavad neist inimest mittepelgavad ja toitu ootavad linnarebased. „Seda ei ole vaja, sest rebased kannavad inimesele ohtlikke haigusi ja nende suur arvukus võib põhjustada kärntõbe,” nentis linnaosavanem.

Ühtlasi on linnaosavalitsusel tungiv palve koeraomanikele, kes Lillepi pargis lemmikuga jalutavad. „Palun hoidke koer rihma otsas ja ärge laske oma neljajalgset sõpra rebaseid uudistama. Kohtumine võib lõppeda konfliktiga,” ütles Liinat. Samuti tasub loomaomanikel jälgida, et rebased ei pääseks ligi koertele ja kassidele pandud toidule.