Polarsol osales CEE(Central and Eastern Europe) regiooni suurimal start-up võistlusel „KICkoff innoEnergy competition 2016“. Võistlus on suunitletud alustavatele ettevõtetele, mis enda toodetega loodust säästavad. Konkurss on loodud, et leida tulevikutegijaid, kes enda tegevuse ja eesmärkidega parendaksid Euroopa ja laiemas perspektiivis kogu maailma inimeste elukeskkonda. Finaal toimus 20. septembril Varssavis.

Teist aastat järjest tuli võit Eestisse, võitjaks Polarsol Global OÜ. Teise koha saavutas kreeklaste PleioneEnergy, mis pakub superkondensaatoritel põhinevaid akumulaatoreid ning kolmanda koha Ungari taustaga tööstuslikele külmikutele energiasäästu pakkuv GreenerGizer Esimese kolme koha auhinnad olid vastavalt 10 000, 5 000 ja 3 000 eurot. Lisaks kuni 150 000 eurot innoEnergy start-up kiirendis osaledes.

Polarsol on uut tüüpi loodussäästlikke küttelahendusi tootev ja müüv ettevõte. Kõigi toodete tuumaks on nende poolt patenteeritud soojusvaheti. Antud soojusvaheti on valmistatud üliõhukesest (0,3mm) roostevabast terasest. See tagab kiire soojusvahetuse, vastupidavuse ja kõrge efektiivsuse. Toodete ringi kuuluvad näiteks: päike-õhk soojusvaheti, sooja õhu- ja suitsugaaside soojustagasti, heitvee soojustagasti.

Autonoomsete küttesüsteemide tarbeks on Polarsolil täiesti uut tüüpi päike-õhk paneel „Stellator“. Paneel näeb välja nagu tavaline päikesepaneel, aga tegelikkuses kätkeb endas kolm ühes hübriidset soojuspaneeli. Kui väljas paistab päike, toimib see päikesepaneelina. Kui väljas päikest pole, siis toimib nagu õhk-vesi soojuspump. Lisaks, kuna Stellator ühendatakse ventilatsioonisüsteemiga, toimib toode ka ventilatsiooni soojustagastuse elemendina. Uut tüüpi lähenemine annab kõrge aastase kasuteguri (SCOP=4,5) ning võimaluse seda paljudes erinevates süsteemides kasutada.

Polarsoli toodetavad küttesüsteemid töötavad autonoomsena. Võimalus Paigaldada nii eramajadele, kortermajadele kui ka erinevatele tööstusobjektidele. Polarsoli meeskond aitab alati leida kliendile optimaalseima lahenduse, olenemata objekti tüübist ja suurusest. Võimalus efektiivselt kombineerida kütte ja soojustagastuse süsteeme annab head väljavaated tuleviku kütteturul konkureerimiseks.

Võiduraha ja potentsiaalse lisainvesteeringu plaanib firma suunata enda laienemisse nii Eestis kui ka välismaal. Väikese ettevõtte jaoks on oluline ennast pildile saada ning viia oma tooted inimeste teadvusse.

Polarsol tänab enda töötajaid ning kõiki osapooli, kes edule kaasa aitasid!

Vaata lisainfot