Prantsusmaa keskkonnaminister Ségolène Royal avas ametlikult maailma esimese jalakäijate tee pikkusega 1 kilomeeter ja koosneb 2880-st paneelist ning asub Tourouvre-au-Perche’s. Nüüd ootab riik, kas tee, mis ehitati Colas-Wattway tehnoloogiat kasutades, peab vastu meediakärale seoses puhta rohelise energia eksperimendiga. Tee on disainitud, et toota piisavalt energiat, mis peaks varustama 3400 elanikuga küla elektriga.

Prantsusmaa panustab suurelt niinimetatud maailma esimesse päikesepaneelidega tänavasse, kulutades 5,2 miljonit ehitamiseks. Vaik, sisaldades 5 kihti silikooni, katab päikesepaneelid, et kindlustada nende elastsust kahjustuste suhtes. Wattway ütles, et nad eeldavad, et päikesepaneelidega tee toodab 280 megavatti tundi energiat ilmast oleneva päevase kogusega. Ettevõte ütles ka, et nad ootavad 767 kilovatt tundi iga päev, 1500 kWh võimsusega suvel.

Uut päikesepaneelidega teed katsetatakse kaks aastat, hoides eelkõige silma peal elueal ja võimsusel. Wattway direktor Jean-Charles Broizat tundus avalduses olema tagasihoidlikult optimistlik ning lausus: „Me oleme ikka veel katsetamise faasis. Uuringu mõõtekava ehitamine on meie jaoks tõeliselt innovaatiline. Uuring on võimaldanud meil parandada paneelide paigutamise protsessi nagu ka töötlust, seda kõike selleks, et optimeerida meie innovaatilisust.

Mitte kõik ei ole õhinas päikesepaneelide ehitusest. Mõned inimesed arvavad, et valitsus kulutas liiga palju raha ühendusele „Network for Energetic Transition (CLER)“. Asepresidendi Marc Jedliczka kommentaarid Le Monde’le olid järgmised: „See on kahtlemata tehnoloogiline uuendus, aga selleks, et arendada taastuvaid energiaallikaid, ei ole mingeid teisi prioriteete kui tehniline vidin, mille hinnas me oleme rohkem kindlad kui asjaolus, et see töötab.“

Prantsusmaa suurim eesmärk on katta 1000 kilomeetrit teid päikesepaneelidega.


Loe originaallugu siit!