Täna koguneb Viljandimaal Vanaõuel kolmandat korda Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) klientidest koosnev nõukoda. Kokkusaamise eesmärgiks on anda hinnang PRIA tegevusele ning läbi arutada planeeritavad muudatused.

Tänase koosoleku avab põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. PRIA juhtkond annab nõukoja liikmetele ülevaate sellest, kes kontrollib PRIA tegevust ning mis tulemused neil kontrollidel on olnud. Lisaks tutvustatakse nõukoja liikmetele arengutoetuste menetlemise ja väljamaksmise skeemi ning muudatusi seoses üleminekuga regionaalsele töökorraldusele.

„Meie jaoks on oluline arutada planeeritavad arendused läbi ka klientidega,“ selgitas PRIA teabeosakonna juhataja Taavi Linnamäe sellise nõukoja vajadust. „Kui me tahame, et meie tegevus ka tegelikult vastaks klientide ootustele, siis paratamatult ei saa ainult omaette nokitseda, vaid tuleb küsida ka otsestelt kasusaajatelt,“ lisas ta.

PRIA nõukoda koosneb 15 aktiivsest kliendist, kellega PRIA on viimastel aastatel tihedat koostööd teinud. Nõukoja töö eesmärk on anda PRIAle tagasisidet tehtud töö kvaliteedi kohta ning anda hinnang planeeritavatele uuendustele. Nõukoja esinaine on Merle Adams, kes igapäevaselt töötab Rohelise Jõemaa Koostöökogu tegevjuhina.

2009. aasta alguseks on PRIA vahendusel toetatud maaelu, põllumajandus- ja kalandussektorit 13,5 miljardi krooniga. PRIA-l on õigus ja kohustus kontrollida, et toetuste saajad õigusaktides sätestatud taotlemistingimusi täidaksid.