Eesti esimene nutikate ideede rahastu Prototron laieneb oma tegevusega Lätti, kuulutades 6. märtsil välja esimese taotlusvooru. Sarnaselt Eesti taotlusvoorudega saavad naaberriigi idufirmad taotleda oma idee elluviimiseks kuni 35 000 euro suurust rahastust.

  • Majandus
  • 7. märts 2020
  • Foto: Eelmise aasta Prototroni sügisvooru võitjad/Prototron

„Kaheksa tegutsemisaasta jooksul on meie mentorid, partnerid ja meeskonnad teinud palju tööd selleks, et luua uusi, maailmamuutvaid edulugusid. Kui statistika järgi suudab oma ettevõtmises edukas olla ca kümnendik idufirmadest, siis Prototronilt rahastuse saanud meeskondade edukoefitsent on 90,5%,“ ütles Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja. Tänaseks on Prototron toetanud Eestis 72 nutikat ideed kogusummas 893 000 eurot, meeskonnad on kogunud järelivesteeringuid miljonites eurodes. „Need numbrid annavad meile kindlustunde, et oma missiooniga Lätti laienemine on õige samm,“ lisas ta.

Taotluse oma idee elluviimiseks võivad esitada nii eraisikuid kui ettevõtted erinevatest tegevusvaldkondadest: rohetehnoloogia, tööstuse digitaliseerimine, uued materjalid, tervise- või finantstehnoloogiad.

„Innovaatiliste ja kõrgtehnoloogiliste lahenduste ning teaduslike uurimuste igapäevaellu toomine nõuab oskusi, katsetamist ja raha. Prototron on sellistele ideedele parimaks kasvukohaks. Me oleme paindlikud ja kannatlikud ning meie mentorid suudavad meeskondadele pakkuda just sellist tuge, nagu nad ettevõtte algfaasis vajavad,“ selgitas Budkovskaja.

Läti idufirmad saavad taotlusi esitada kuni 25. märtsini aadressil: www.prototron.ee. Samal ajal on käimas Prototroni taotlusvoor Eestis, kus läheb jagamisele 65 000 eurot. Taotlusi saab samuti esitada 25. märtsini.

2012. aastal loodud Prototroni asutajateks on Swedbank, TalTech ja Tallinna Teaduspark Tehnopol. 2019. aastal panustasid fondi lisaks asutajatele Tallinna linn, Utilitas ja Samsung Electronics.