Tallinna Linnavalitsus määras munitsipaalomandisse antud Pääsküla raba valitsejaks Nõmme linnaosa valitsuse.
- Transport ja linnaplaneerimine
- 20. detsember 2017
- Foto: Rabajärv. Piia Kokka
„Seega saame nüüd kohaliku kaitse alla võetud Pääsküla raba eest täieõigusliku peremehena hoolt kandma hakata,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Samas tuleb tõdeda, et oleme raba rahvale ligipääsetavaks tegemiseks ja selle väärtuslikkuse propageerimiseks juba väga palju ära teinud – rajanud laudteed, vaatetorni, piknikupaigad, infotahvlid. Ent seni oli Pääsküla raba omandiküsimus määratlemata – seni oli tegemist reformimata riigimaaga.“
Pääsküla raba maaüksus anti munitsipaalomandisse Harju maavanema 16. oktoobri 2017 korraldusega. Pääsküla raba pindala on 200,3 ha.
Tallinna linnavolikogu otsustas 2013. aasta oktoobris Pääsküla raba kohaliku kaitse alla võtta ning kehtestas ühtlasi kaitse-eeskirja, eesmärgiga kaitsta väärtuslikku maastikku ja elustikku ning parandada inimeste puhtas looduses puhkamise võimalusi.
Pääsküla raba ja seda ümbritsevate metsade näol on tegemist Tallinna ühe suurima tervikliku rohealaga, mida iseloomustab maastikuline mitmekesisus ja suur liigirikkus ning sellest tulenevalt suur keskkonnakaitseline ja keskkonnahariduslik väärtus. Pääsküla roheala suurus ning säilinud looduslik mitmekesisus on teinud sellest väärtusliku virgestus- ja puhkeala.
Nõmme linnaosa valitsus hakkab lisaks Pääsküla rabale valitsema veel nelja linnaosa territooriumil asuvat Harju maavanema korraldusega tänavu oktoobris munitsipaalomandisse antud üldkasutatavat roheala kogupindalaga 38,4 ha.
Harju maavanema korraldustega anti munitsipaalomandisse kokku 12 üldkasutatava maa sihtotstarbega maaüksust, neist viis asuvad Nõmme linnaosas, neli Pirita linnaosas, kaks Haabersti linasoas ja üks Lasnamäe linnaosas.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta