Rainer Vakra: "Vaid 3 protsendile elanikkonnast lähevad korda rohelised teemad."

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ütles täna Kumu toimuval Eesti Jäätmekäitlejate Liidu Jäätmepäeval, et inimestel pole huvi keskkonnateemade kohta, seal hulgas jäätmekorraldus ning vaid 3% elanikkonnast lähevad rohelised teemad korda.

„Eestlased tekitavad aastas  ca 400 tuhat tonni olmeprügi, kuid enamikul elanikkonnast puudub huvi jäätmeteemade vastu,“ ütles riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra. „Eestis on investeerinud üle 100 miljoni euro prügist energia tootmiseks ja meie võimekuseks on hetkel üle 420 tuhande tonni aastas. See tähendab, et vajalikku ressurssi ehk prügi on vähem kui võimekust sellest energiat toota ning see toob kaas olmejäätmete impordi.”

„Tulenevalt EL nõuetest on 2020. aasta eesmärgiks võtta ringlusse praeguse 31 protsendi asemel 50 protsenti olmejäätmetest. See tähendab, et ressurss, millest saab energiat, väheneb veelgi. Aastaks 2030 peaks olema lausa 70%. See tähendab, et 10–15 aasta perspektiivis väheneb olmejäätmete osakaal veelgi. Kui prügi saab olema piiratud koguses, tekitab see tüli ja pahandust,“ rääkis Rainer Vakra. 

Rainer Vakra: "Vaid 3 protsendile elanikkonnast lähevad korda rohelised teemad."