22. mail algusega kell 14.30 autasustatakse Eesti Panga Iseseisvussaalis traditsioonilise õpilaste loomingukonkursi paremate tööde autoreid ja nende juhendajaid.

Tänavu veebruaris kuulutasid Haridus- ja Teadusministeerium ning Finantsinspektsioon välja lühifilmikonkursi "Mina ja raha". Konkursil osalemiseks tuli õpilastel mõelda välja lugu, joonistada see enda jaoks lahti pildireana ja salvestada kuni kolme minuti pikkuse filmiklipina. Filmi idee pidi haakuma tarbimise, säästmise, eelarve pidamise või investeerimise teemadega, näiteks "Millele kulub minu taskuraha?", "Laen – abimees või vaenlane?", "Kuidas ma oma rahaasju planeerin" jne.

Tähtajaks 30. aprillil laekus 120 tööd enam kui 180 autorilt. Kõige rohkem filmiklippe, kokku 63, saabus vanemast vanuserühmast (16-19 aastased). Õpilased olid üllatavalt palju kasutanud erinevaid tehnilisi lahendusi ja võimalusi. Konkursile esitati ka joonis- ja nukufilme.

Žüriisse kuulusid haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein, Eesti Panga asepresident Andres Sutt, Innovatsiooniaasta 2009 partnersuhete juht Piret Potisepp, filmiprodutsent Artur Talvik, stsenarist Peep Pedmanson ja ajakirjanik Rein Sikk.

Parimatest töödest koostab Finantsinspektsioon sügiseks oma tarbijaveebi www.minuraha.ee spetsiaalselt noortele mõeldud alamlehe.

Konkurss korraldati Euroopa innovatsiooni- ja loovusaasta raames.

Õpilasvõistluste sarjaga "Vaatan ja imestan, märkan ja õpin!" tegi Haridus- ja Teadusministeerium algust 2001. aastal. Sellest ajast on igal aastal korraldatud väga erineva sisuga konkursse: koolielu paremaks muutvatele leiutistele, lemmikõpetajatest rääkivatele esseedele, Eesti tuleviku teemalistele fotodele, joonistustele, luuletustele jms.