Reval Folgi teise hooaja lõpukontserdil kutsume publiku ette kaks vägevat pärimusmuusikut – Martin Mülleri ja Villu Talsi, kes viivad meid lõõtsa ja mandoliiniga rändama legendaarse Virumaalt pärit lõõtsamehe – Sepa Juliuse – radadele. Kontsert on pühendatud kõigile Eesti pärimusõpetajatele, kes hoole ja pühendumisega hoiavad Eesti muusika traditsioone.

Sissejuhatuse hooaega lõpetavale kontserdile teevad andekad ja särtsakad viiuldajad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Kes teab – ehk on oodata üllatusigi.

See kontsert on Reval Folgi teise hooaja lõpukontsert ja järjekorranumbrilt kuues. Enne viimast sündmust, toimus 2018. aasta sügisel ja 2019. aasta kevadel kokku viis kontserti, kus astusid üles SILD (Eesti/Wales), sissejuhatajateks olid Reval Etno lapsed koos Tuulikki Bartosikiga; Maria Kalaniemi (Soome) ja Toorama (Mordva), Duo Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski (Eesti-Rootsi), sissejuhatajaks oli Reval Folgi ajaloo seni kõige suurem kollektiiv - täiskasvanud folgiõpilased Nõmme Pärimuskoolist; Peeter Rebane ja Tiit Kikas, sissejuhatajaks Duo Ruut ning Norra hardangeri viiuli pärl Anne Hytta, sissejuhatajateks EMTA pärimusmuusikud. Villu Talsi ja Martin Mülleri kontsert on selle hooaja kuues.

Reval Folk sai alguse 2017. aasta sügisel kodanikualgatusena, mil Tallinnas elavad folgiarmastajad otsustasid oma kodulinna luua regulaarse eheda (akustilise) muusikaga pärimuskontsertide traditsiooni.

Piletid on eelmüügist soodsamad. Salapileti link Reval Folgi sõpradele on siia peidetud.

Piletite hinnad (eelmüügis/kohapeal). Piletid on müügil TICKETER.EE keskkonnas SIIN.
– Varajase ärkaja pilet 7€ (vaid piiratud kogus eelmüügis, kuni 27. märtsini)
– Sooduspilet (õpetajad, õpilased, tudengid, eakad) 7€/8€
– Täispilet 10€/15€- Perepilet 15€/20€
– Perepilet 15€/20€

Martin Müller ja Villu Talsi


Koostöö algus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala õpingutel. Pärimusmuusikas on tihtipeale läbi põimunud aeg, inimesed ja ruum. Villu ja Martin on ühiselt kokku pandud kava jaoks inspiratsiooni kogunud kunagise Miila küla pillimehe Julius Sepa (1901-1981) muusikast ning isiksusest. Oluline on ka see, et Martin ise on Miila küla elanik ning ka Villu suguvõsa on omal ajal Seppadega küllalt tihedalt seotud olnud.

2016. aastal anti koos Villu Talsiga välja CD Miila küla pillimehe lõõtsalugudega  „Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Julijusega jahil“. Samal aastal pälvis Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa kultuuripreemia „Elurõõm“ ja 2017. aastal  Viljandi Pärimusuusika gaalal Etnokulbi kahes kategoorias koos Villu Talsiga.

Peagi on Duolt oodata uusi ettevõtmisi.
Loe lähemalt esinejatest: www.revalfolk.ee ja www.kurestiku.ee  

Martin Müller
Martin Müller

Martin Müller

Martin Müller (1988) leidis tee muusikani juba väga noorelt, mil laulis oma esimesed laulud vanaema Hella Tõevere põlvedel, kellelt on Martin pärinud ka oma muusikageenid ja -armastuse. Martin Müller lõpetas Jakob Westholmi Gümnaasiumi, õppides muusikat süvaõppeklassis. Samal ajal omandas mandoliini algtõed Heldur Vaabeli juhendamisel. Lõõtsaõpet alustas pillimeister Johannes Madissaare käe all, kelle valmistatud pillil praegugi peamiselt mängib. 2010. aastal lõpetas Tallinna Teeninduskooli kokanduse erialal ja 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika bakalaureuseõppe, põhipilliks eesti lõõts, erialaõpetajateks Tuulikki Bartosik ja Margus Põldsepp. 2014. aastast töötab Martin Müller Tapa Muusika- ja kunstikoolis lõõtsa ja karmoška õpetajana. Lisaks osaleb mees aktiivselt Miila külaseltsi tegevuses ja mängib Uhtna mandoliiniorkestris. Martin on tunnustatud lõõtspillimängija ja laulja nii üksi kui ka koos Asso Indiga, samuti tegutseb mitmetes erinevates ansamblites: Konterbant, K.L.O.F., Igalemb, Kolm Lõvi, ja. Estonian Folk Orchestra.

Reval Folgi hooaja lõpukontsert toob lavale Martini ja Villu, Juuli ja Maria

Villu Talsi

Villu on tore poiss Ida-Virumaalt, Püssi linnast, kellele meeldib kettagolf ja pillimäng. Ta on mandoliini õppinud Jaanus Põlderi käe all ja siin seal vabariigi suuremates koolides, nagu EMTA ja TÜVKA. Välisõpingute ajal on väisatud ka Göteborgi linna Rootsi kuningriigi läänekaldal. Juba noorest põlvest on talle meeldinud ikka bändi teha ja erinevaid muusikastiile viljeleda. Põhikooli ajal käis ta koos folkansambliga Meelelahutaja läbi pool Euroopat ning keskkoolis tegi bände Sininepilveke (trummarina) ja Voltmeeter (kidramehe ja lauljana). Ülikooli õpingute ajal sai loodud näppepillibänd Gjangsta, Viljandi Gypsy Jazz Collective, VEM trio ja Curly Strings, millest kujunes välja Villu põhibänd. Lisaks mängib ta ka Tuulikki Bartosik Trios ja Estonian Folk Orchestras ning loomulikult auhindadega pärjatud duos Martin Mülleriga.
Pedagoogitöö istub Villule ka hästi, seda viljeleb ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika näpepillide õppejõuna. Näiteks praegu ühes kuumemas folgibändis Mandotrio mängivad kõik tema õpilased.
 

Reval Folgi hooaja lõpukontsert toob lavale Martini ja Villu, Juuli ja Maria

Juuli ja Maria

Kontserdi juhatavad sel korral sisse viiulimängijad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Neiud on lõpetanud 2017. aastal Pärnu muusikakooli viiuli erialal. Teist aastat õpivad nad pärimusviiulit tunnustatud viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali juures. Nad on koos üles astunud Seto Folgil, Eesti Pärimusmuusika Keskuse Lõikuspeol, Eesti Pärimusmuusika Keskuse rahvamajade tuuril, RuhnuRahul, Tartu Noorte Folkloorifestivalil, August Pulsti 130. aastapäeva kontserdil Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus ja osalenud Pärimusbändide konkursil.

 

Sündmus on lastesõbralik. Lapsed saavad kuulata kontserti või huvi korral leida tegevust Muusikamaja ülakorrusel, kus lastega toimetab pärimusõpetaja Oliver Kõrre.

Muusikamajas puudub kaldtrepp aga oleme seisukohal, et muusika on kõigi põhiõigus. Erivajadusega inimesed aitame sisse! Palun teavitage meid eelnevalt oma tulekust info@revalfolk.ee

 

Reval Folgi hooaja lõpukontsert toob lavale Martini ja Villu, Juuli ja Maria