Eesti esimene valikainete kool Edumus School alustas vastuvõttu jaanuari lõpus algavatele kursustele. Esmakordselt saavad kõik gümnasistid üle Eesti võtta distantsõppes ringmajanduse valikainet olenemata sellest, kas see on nende kooli tunniplaanis. 

Edumus School pakub gümnaasiumiõpilastele distantsõppes praktilisi valikainete kursuseid, mida annavad õpetajate asemel sellel alal tegutsevad professionaalid ning mille saab kokkuleppel kooliga hindena arvestatud. 

„Nüüd saab iga noor nii väikeses maakohas kui Tallinna kesklinnas valida hoopis enamate valikainete seast kui nende kool üksi saaks pakkuda. Gümnaasiumiastmes võib näiteks inglise keele grammatika muutuda igavaks, aga selle asemel saab hoopis Edumus Schoolis õppida valikainena ringmajanduse teemasid ja seda just inglise, mitte eesti keeles,” ütles haridusalgatuse Edumus asutaja Maria Rahamägi.

Edumus Schooli pooleaastase kursuse “Creating sustainable economy” materjalid on välja töötanud soomlaste ringmajanduse teemaline haridusplatvorm Circular Classroom ning selle õpetajaks on Cleantech Estonia projektijuht Katerina Chantzi.

„Mida varem jõuavad kooli interdistsiplinaarsed keskkonnaalased ained, seda teadlikumad on noored ja seda rohelisem meie kõigi tulevik. Gümnasistidele mõeldud kursusel uurime süvitsi praegust majandussüsteemi ja tootmise-tarbimise lineaarset mudelit ning läheneme sellele kriitiliselt. Käsitleme läbi ringmajandusmudeli keerulisi sotsiaalseid ja keskkonnaprobleeme, millega tänane maailm silmitsi seisab,” lausus Chantzi.

Edumuse valikainete kooli saavad õpilased end kirja panna kodulehel school.edumus.ee. Kursused kestavad jaanuari keskpaigast maini. 

Valikus on veel üle 15 aine nagu rahatarkus, rakendusbioloogia, reklaam sotsiaalmeedias, mängude disain, programmeerimine, rahvusvaheline projektijuhtimine ja väitlus.  Gümnasistidele mõeldud ringmajanduse kursus stardib 18. jaanuaril, seega viimase hetkel ärkajad jõuavad veel tegutseda ja registreeruda

Edumus toob 21. sajandi oskusi koolidesse nii Eestis kui ka Ukrainas. Haridusvaldkonna idufirma kaasas kevadel investoritelt 180 000 eurot platvormi edasiarendamiseks, laienemiseks Eestis ning tegevuse alustamiseks välisriikides. Edumuse 2021/22. õppeaasta partnerid on Eesti Energia ja LHV.