Eesti Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ühine rahvatantsujuhtide suvekursus toimub 30. juulist kuni 2. augustini Meriküla spordi- ja õppekeskuses Harjumaal Harku vallas.  Registreerumine on avatud mai lõpuni.

„Rahvatantsujuhtide suvekursus on Eesti Rahvakultuuri Keskuse poolt ellu kutsutud pikkade traditsioonidega ning  tantsukogukonnas alati oodatud suvine enesetäiendus. Enam kui 70. aasta jooksul on osalemisrõõmu jagunud tuhandetele tantsujuhtidele üle Eesti,“ rõhutas koolituse elujõulisust Eesti Rahvakultuuri Keskuse koolitusosakonna juhataja Urve Gromov. Lisades, et koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga on programmi püütud lisada erinevaid teemasid ja koos mõelda laiemalt, et pakkuda avastamisrõõmu ning teadmisi kõigile osalejatele.

Suvekursus 2024 on saanud värskendust nii sisus kui vormis: lähtutakse rahvatantsutunni loogikast, et päevi alustatakse üldise soojendusega, lisandub teooria, tantsutehnika ning tantsutreeningud ja lõpetatakse lõdvestuse - venitusega. 

Lisaks tantsujuhtidele on seekordsele suvekursusele oodatud ka rahvatantsijad, kellele pakub huvi tantsujuhi elukutse. Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi koolitusjuhi David Truusa sõnul peeti programmi koostades silmas, et huvipakkuvaid teemasid oleks nii kogemustega kui alles õpetajateed alustavatele tantsujuhtidele: „Õpetajate hulgas on kogenud tantsujuhtide kõrval palju noori, kes seni suvekursusel veel koolitajatena üles astunud pole,“ märkis ta.

Kavas on mitmekesised treeningtunnid, põhjalik põhisammude õpe, autoritantsude õpitoad ning väärika tantsujuhi meistriklass, millega tähistatakse legendaarse tantsuõpetaja Ilma Adamsoni 90. sünnipäeva. 

Lisaks võetakse rohkem aega ühisteks mõttevahetusteks rahvatantsu valdkonna aktuaalsetel teemadel, arvestatakse kultuuririkkuse aastaga, vaadatakse meie vaimset pärandit saunakultuuris ja tehakse näputööd. Traditsiooniline tänukontsert väärikatele sünnipäevalastele on seekord üllatusesinejaga. 

Täpsema info ja registreerimise leiab siit.