Eelseisval nädalavahetusel, 8. ja 9. augustil kell 10-16 toimuvad Sagadi mõisas kuuendat korda Sagadi puupäevad. Avatud on muuseumid ja näitused, erinevates õpitubades, meisterdamisplatsidel, õpperadadel ja härrastemajas tutvustatakse huvilistele metsa, puude ja puiduga seotut. Põnevat tegevust ja avastamisrõõmu pakutakse igas eas huvilistele. Kõik üritused on külastajatele tasuta.

  • Maamajandus
  • RMK
  • 6. august 2009
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Ette on valmistatud pea kakskümmend erinevat võimalust näpuosavust proovida, oma teadmisi kontrollida ja täiendada ning teha endale nii mõnigi meeldiv mälestusese. Metsamuuseumis saab kätt proovida puude mõõtmisel ja liikide tundmisel. Härrastemajas on võimalik välja uurida, kuidas kasutas mõisarahvas muiste erinevaid puuliike ning katsetada enda peal metsataimede tervistavat mõju. Looduskoolis võib vaadelda tavaliselt silmale nähtamatut.

Meisterdamise töötubades saab õppida laastukorvi valmistamist, meisterdada viru väravat, teha üks korralik saunaviht, puidust ehe või hoopis puukoorest laevuke ja katsetada muud huvitavat. Osavamad saavad mõõtu võtta puulõhkumises.

Loodusradadel saab tundma õppida looduse omavahelisi seoseid, osa saada Sagadi dendropargi liigirikkusest ja mõisapargi puude võimsusest. Väikestele huvilistele pakume võimalust teha ümber mõisa hobuvankriga lõbusõitu.

Kõik aktiivsed puupäevadel osalejad saavad päeva lõpuks kaasa ka väikese kingituse.