Tehes vaid väikeseid muudatusi oma kontorite energiatõhususe parandamiseks, on Kraft Foods märkimisväärse kokkuhoiu saavutanud, kirjutab Environmental Leader.

Muudatused puudutasid näiteks liikumisanduritega varustatud valgustite ja tõhusama veetorustiku paigaldamist ning töötajate julgustamist energiat säästma. Ettevõtte Curitiba kontoris Brasiilias saavutati eelmisel aastal 10%-line energiasääst pelgalt mõnede liftide väljalülitamisega ning tulede kustutamisega pärast tööpäeva lõppu.

Suurimad energiatõhususe kasvatamiseks mõeldud projektid viidi läbi ettevõtte Northfieldi peakorteris, millele Ameerika Ühendriikide Keskonnakaitse Agentuur omistas hiljuti Energy Stari märgi. Kõnealune hoone on kogu riigi ärihoonete seas energiatõhususelt esimese 8% seas ja kasutab kolmandiku võrra vähem energiat kui traditsioonilised ehitised.

Zürichis asuvat „Lightcube’i“ kontorit iseloomustavad aga suured klaasipinnad, automaatsed aknavarjud ning sisseehitatud „ilmajaam“, mis reguleerib keskselt kütet, jahutust ja ventilatsiooni. Hoone kasutab tavapärasest 50% vähem energiat valgustuseks ja 60% vähem energiat ventilatsiooniks. Lisaks võimaldab hoone soodne asukoht kesklinnas kahel kolmandikul töötajatest ühistranspordiga tööle sõita.

Firma Filipiinidel asuvas Sucati peakorteris tehti suuremaid muudatusi – naturaalse päevavalguse tõhusamaks kasutamiseks paigaldati laeaknad, töötajatele rajati roheline park lõõgastavateks jalutuskäikudeks ja WC-s kasutatakse edaspidi vihmavett.

Rohelise kontori kontseptsiooni kohta saab lähemalt lugeda www.rohelinekontor.ee ja kui ülemus lubab, võib vaadata ka energiasäästu multikat.