Erinevaid ravimeid tarvitame rohkemal või vähemal määral oma elu jooksul kõik. Tabletti neelates mõtleme sellele, kuidas loodetavasti õige pea tunneme ennast paremini. Mõnikord käib mõte läbi ka võimalikelt kõrvaltoimetelt. Aga mis saab edasi? Milline on tablettide ja siirupite saatus hiljem, kui oleme need alla neelanud või kasutamata ravimid oma kodust minema viinud?
- Keskkonnaharidus
- 16. november 2017
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Seekordsel Rohelise Tee Õhtul tuleb juttu ravimite sattumisest keskkonda. Kuidas see võib juhtuda? Millised võivad olla tagajärjed? Mida saaks ise ära teha, et meid ümbritsevat keskkonda ravimitest vabana hoida? Kas veepuhastusjaamadest väljuv vesi on ravimijääkidest vaba? Kuidas võivad ravimid sattuda toidutaimedesse?
Teemat tutvustab lähemalt TTÜ Tartu kolledži lektor Egge Haiba, kes on lähemalt spetsialiseerunud ravimijääkide lagunemisele reoveesette kompostis.
Osalemine TASUTA! Kutsu sõber, isa, ema, vanaisa ja vanaema kaasa ning tule veeda huvitav õhtupoolik! Nagu ikka, saab põske pista küpsise ja selle kõrvale juua soojendavat teed.
Ürituse toimumist toetavad Tartu Linn ja Tartu Loodusmaja.
"Ravimid ja ravimijäägid keskkonnas"
esmaspäeval, 20. novembril
Tartu loodusmaja (Lille 10)
kell 18:00-20:00
FB sündmus
sissepääs: TASUTA!
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta