Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp ja regionaalminister Madis Kallas andsid tänavuse Südamega Tegija tiitli Tere müügidirektorile Mare Laurile, kes on olnud Eesti toiduga seotud terve oma elu ning andnud suure panuse Eesti piimatööstuse arengusse. Südamega Tegija tiitliga tunnustab Toiduliit iga-aastaselt Eesti toidutööstuse kõige silmapaistvamaid inimesi, kes teevad oma tööd suure hoole ja südamega.
 

  • Toit ja aiandus
  • 20. oktoober 2023
  • Foto: Nominatsiooni üleandmine / Birgit Sitska

 
„Kohaliku toidu tootmine on Eesti jaoks üks väga oluline tootmisharu ning Eesti toit on osa meie rahva identiteedist. Tänuväärne on see, et oskame selle tähtsa valdkonna tegijaid märgata ja tunnustada, sest just tänu neile püsivad kohaliku toidu maine ja kvaliteet kõrged,“ ütles regionaalminister Madis Kallas Mare Lauri õnnitledes.

„Mare on Eesti toiduainetööstuse üks säravamaid tähti ning iga aasta tiitlit üle andes imestan, kui siirad ja kirglikud inimesed meile toitu valmistavad, milliseid unikaalseid oskusi ja teadmisi nad omavad ning kui palju südamesoojust nad oma töösse panevad. Eesti toit on tõepoolest südamega tehtud,“ lisas Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp. 

Vimased 23 aastat Tere piimatööstuses töötanud Mare on kolleegide sõnul olnud järjepidevuse musternäidis. „Kui mõne sõnaga öelda, siis Mare peale võib alati loota, ta ei vea kunagi alt ja aitab alati ka nendes teemades, mis ei ole otseselt tema valdkonnaga seotud, vajadusel vastutades ka näiteks ettevõtte eksporditegevuse eest. Kuivõrd Mare on nii pikalt Tere brändi müünud, siis võib öelda et nende vahel on võrdusmärk, ehk et Mare on Tere ja Tere on Mare,“ ütles Nordic Milk OÜ juhatuse esimees Ülo Kivine.

„Mare tugev kliendisuhe ning ülihea Eesti jaekaubandusturu tunnetus on aidanud ettevõtte müüki hoida ja kasvatada ka kõige keerulisematel aegadel. Tema teab seda ettevõtet läbi ja lõhki ning jagab tihti teadmisi ja väärt lugusid ettevõttes oldud ajast, mida mitte ühestki õpikust lugeda ei saa,“ lisas Kivine.

Kolleegide sõnul on kõige olulisem aga see, kuidas Mare oma meeskonda hoiab. Kõigele lisaks kostitab Mare sügiseti kolleege aiasaadustega, tähtpäevadel ka enda tehtud kookide ja tortidega ning kontorit kaunistab alati õitsev lillemeri Mare aiast.
 
Südamega Tegija lõppvooru hääletust Facebookis jälgiti Teres üheskoos nagu olümpiamängude finaali – arvukas Tere kontori meeskond kogunes ekraani ette ja elas kaasa kuni hääletuse kinni panekuni. „See on kindlasti üks eredaim mälestus minu tööst Teres – see, kuidas kolleegid, nii praegused kui endised, sõbrad, perekond ja tuttavad mulle kaasa elasid, näitas, kui ühtehoidev meie Tere-pere on,“ ütles Südamega Tegija 2023 Mare Laur.
 
Toiduliidu Südamega Tegija 2023. aasta konkursile esitati kokku 16 tugevat kandidaati, kelle hulgast valiti juhtkogu hääletuse tulemusel välja 5 nominenti. Lõppvoorus kandideerisid tiitlile lisaks Marele ka Maag Eesti AS Baltikumi ostujuht Irja Torstenberg, Tere AS Viljandi tootmisosakona separeerija Margit Parker, Scanola Baltic AS laboratooriumi juhataja Seidy Salundi ning Orkla Eesti AS Kalevi tehase šokolaadiüksuse tootmisseadme operaator Uno Saag.
 
Südamega Tegija selgitati välja hindamiskomisjoni liikmete ja Toiduliidu Facebooki rahvahääletuse tulemuste kombineerimisel. Südamega Tegija tiitliga tunnustab Toiduliit iga-aastaselt Eesti toidutööstuse kõige silmapaistvamaid inimesi, kes teevad oma tööd suure hoole ja südamega. Tänavu tunnustati Südamega Tegijat juba üheksandat korda. 2022. aasta Südamega Tegijaks valiti AS Värska Originaali laotehnoloogi Maie Jaroslavskaja.