Saint-Gobain, Prantsuse suurim ehitusmaterjalide valmistaja viis läbi järjekordse innovatsioonikonkursi Euroopa Uuringute ja Innovatsioonimessil Versailles, Prantsusmaal. Üheksa noort keskkonnatehnoloogia ettevõtet läbisid kiire ristküsitluse kohtunike paneeli ees, millesse kuulusid ettevõtte seeniorjuhid ja Saint-Gobaini direktor Pierre-André de Chalendar.

Kolm finalisti said 15 000 eurose auhinna ja võimaluse koos riskikapitalifondi NOVA External Venturing planeeritud tooteid turule tuua, aidates ettevõtteid litsentside taotlemisel ja algkapitali paigutamisel.

Kohtunike paneel valis sõltuvalt projektide originaalsusele ja kvaliteedile välja võitjad kolmes kategoorias: elukeskkond, energia ja loodushoid:

• 2009 Habitat auhind läks ettevõttele M-Therm, 2008 aastal loodud Saksamaa firmale, kes arendab ja turustab innovaatilist elektrikütte süsteemi, mis koosneb otse seinale kinnitatavast õhukesest filmilindi taolisest madalpingel toimivast kütteelemendist. Toode sobib uutele hoonetele ja renoveerimisprojektidele kohtades, mis nõuavad ülimalt diskreetset ja märkamatut küttelahendust.

• 2009 Energia auhind läks ettevõttele TVP Solar, 2008 aasta juunis loodud Šveitsi ettevõttele, kes arendab lamedat vaakumtermilist päikesepaneeli, mis on võimeline saavutama väga kõrget tsirkulatsioonivedeliku temperatuuri ja mida saab edukalt kasutada päikeseenergia jahutussüsteemides. Lisaks on ettevõte töötanud välja uuendusliku koostemetoodika, mis aitab hoida toodete hinda madalana.

• 2009 aasta loodushoiu auhind läks ettevõttele Shark Solutions, 2005 aasta juulis loodud Taani ettevõttele, kes arendas välja tehnoloogia hoonete ja autode lamineeritud aknaklaaside taaskasutuse võtmiseks, kus eraldatakse omavahel spetsiaalses tööstuslikus protsessis PVB plastikkile ja klaas, millest toodetakse plastikgraanuleid ja ümbertöödeldavat klaasi. Lahutatud materjale saab taas kasutusele võtta nii uute plastiktoodete tootmisel, kui ka uute klaaside valamise juures.