Kuna ilmad on soojad, siis läheb lastel õues ikka lühikesi pükse vaja. Kodus sobivas mõõdus pükse ei juhtunud olema kui parasjagu kiiremas korras vaja läks. Nii tuli need kuidagi sobivaks teha.

Kiirel pilgul väikeseks jäänud lasteasjade kastis ringi vaadanud, leidsin ühed kukekaks muutunud teksad. Lisaks võtsin ühe kunagi kleidist ümber tehtud seeliku. Paraku oli ka see väikeks jäänud ning tuli nüüd uuele elule aidata.

Satsidega lühikesed püksid

Lõikasin teksadel sääred maha ning seelikult eemaldasin ühe satsirea. Keerasin viimase kahekorra ning asusin seda teksade ääre külge kinnitama.

Alguse keerasin kahekorra nii, et õmblesin korraga läbi nelja kordse riide, lisaks teksariie. Otse loomulikult keerasin enne ka teksade sääreosa tagasi, et kuhugile ei jääks rippuvaid niite.

Satsidega lühikesed püksid

Õmmeldes tegin seelikust lõigatud riidele sisse volte, et ikka rohkem satsiline jääks. Natuke enne kui ring täis sai, siis ei õmmelnud ma algust ja lõppu satsilisel osal kinni, vaid keerasin tagasi. Nii jäi alguse ja lõpu ühendus paistma nagu oleks tegu voldiga.

Satsidega lühikesed püksid

Kuna soovisin teksadele ka kaunistust, siis võtsin sama seelikumaterjali. Murdsin selle neljakordselt kokku ning asusin teksadele kinnitama, et lill ikka kohev jääks. Õmmeldes liikusin ja seadsin riiet, et moodustuks ring.

Satsidega lühikesed püksid

Kuigi algul oli plaan lõigata lahti ka tekkinud lille äär, siis loobusin sellest. Minu jaoks sai tulemus nii huvitavam.