Ajujahil välja kuulutatud SEB positiivse mõju eriauhinna ja sellega kaasneva 5000 eurose toetuse andis SEB sel aastal veebiplatvormile Mentornaut, mille toel pakub SEB Heategevusfond juba täna kõikidele Eesti asendus- ja hooldusperede lastele võimalust kasutada tasuta abiõpetaja teenust.

“Meie jaoks on oluline tunnustada Ajujahil tiimi, kes on teistele eeskujuks ja loob võimalusi maailma paremaks muuta, näiteks arvestab sotsiaalseid aspekte ja annab võimaluse inimesi kokku tuua,” tutvustab Andra Altoa, strateegia ja kliendikogemuse valdkonna juht SEB Balti divisjonist.

Varasematel aastatel on SEB andnud eriauhinna parimale sotsiaalsele ettevõttele. Tänavu laiendati kategooriaid sotsiaalsetest aspektidest kaugemale, et kaasata veelgi rohkem positiivset mõju loovaid ettevõtteid. 5000-eurone auhind ongi mõeldud just jätkusuutliku ettevõtluse edendamiseks.

“Positiivse mõju oleme jaotanud kolme valdkonda,” selgitab Altoa. “Mõju keskkonnale, sotsiaalsetele aspektidele või ettevõtte enda juhtimisele. Sestap said auhinnale kandideerida väga erinevate valdkondadega tegelevad tiimid.”

Seekordne Ajujahil osalenud edukas tiim Mentornaut aitab adresseerida just sotsiaalse mõju aspekte ning lahendab probleemi, millega on pidanud rinda pistma paljud õpilased ja nende vanemad - kust leida usaldusväärne ja hea abiõpetaja.

SEB Heategevusfondi kõnetas Mentornaudi teenus kohe. Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht: „Abiõpetaja tugi lapsele, kes on oma päritolu perest eraldatud, kasvades uues peres, on üsna sageli soovituslik. Lastel ei teki õpiraskused seepärast, et nad ei taha õppida, neil lihtsalt ei pruugi olla võimalust keskenduda. Sellisel juhul on Mentornaudi taolisest teenusest palju abi, kus laps saab koolis õpitut üks-ühele koos aineõpetajaga läbi korrata. Uudishimu ja õpitahe kuuluvad turvalise maailma juurde.”

Mentornaudi abiga on SEB Heategevusfond leidnud tuge vajavatele lastele õpetajad, kes aitavad õppeaine vastavalt individuaalsele tempole selgeks saada. Näiteks selles koostöös lõpetab tänavu põhikooli tüdruk, kes saab tuge matemaatikas ja täiskasvanute gümnaasiumi tunnistuse saab 10. klassi tüdruk, kes saab abi füüsikaõpingutes.

SEB Heategevusfond toetas erilisel koroona-aastal distanstõppel olevaid lapsi ja asenduskodu peresid ka riistvara soetamisel ning kokku saadeti Eestimaa 20 erineva laste- ja turvakodu 81 perele (kus kasvab ligikaudu 400 last) 175 laua- ja sülearvutit (lisaks monitorid, klaviatuurid, kõrvaklapid, hiired, kaamerad). Koostöös BCS Koolitusega korraldas heategevusfond asenduskodu perevanematele ka digioskuste tõstmiseks algkoolituse „E-Kodanik“ (perioodil märts kuni juuni kokku 14 gruppi, kokku pea 200 peretöötajat 20 asenduskodust).

Vaata lähemalt.