Rohelise Vihmavarju ökopoe eestvedamisel toimub juba teist aastat järjest kampaania "Sel aastal kingi söödavaid jõulukingitusi". Asju on tänases maailmas nagunii liiga palju. Nende tootmise ja kasutusjärgse lagunemise ökoloogiline jalajälg võib olla ebamõistlikult suur. Head toitu, aga, vajame ja armastame me kõik. Maitseelamuseks piisab vähesest. Toit on ka alati taastuv ressurss.

Ettevõtmine keskendub Eesti öko- ja väiketootjatele

Kaunid kuivatatud puuviljade ja pähklitega kinkekorvid on loonud Armastusest Inspireerituna. Nende valikust leiad erinevaid pähkleid, kuivatatud puuvilju ning teisi toortoidus kasutatavad tooted, mis on mahedad ja vabad erinevatest kemikaalidest. Meie keha ei ole prügikonteiner, kuhu võib ükskõik mida sisse uhada. Sa väärid parimat toitu ja sellest tulenevat head enesetunnet.

Kuivatatud puuviljarullid ei ole enam midagi uudset. Aga MARU mahedikurullid  teeb eriliseks see, et nad ei ole üleliia magusad. Maru mahedikurullid on valmistatud mahedikust ehk smuutist, mis on madalal temperatuuril kuivatatud ning rullitud nauditavaks maiustuseks. 100g toote valmistamiseks kasutatakse keskmiselt 400g toorainet. Maru mahedikurullid annavad võimaluse maiustada tervislikult. Maru on ehtne Saaremaa toode, mida valmistatakse Pöide vallas, Tornimäel.

Kui suvel jäid moosid valmistamata või ei ole endavalmistatud moosivarud kinkimiseks piisavalt suured, siis mahedaid hoidiseid - moose ja tšatnisid valmistavad Mahex ja BioMari.

Klassikaline roheline, must ja valge tee Eestis ei kasva, aga see ei takista eestlastel arendada teekultuuri. Kui Chado Teepood valmistab oma teesegud maailma erinevast paigust kokku kogutud materjalist, siis Especha võtab kodumaised teetaimed ning lisab sinna vürtsi kaugemalt.

Especha  missiooniks on anda oma panus maailma natuke paremaks muutmisele - kinketeed on komplekteeritud kerge vaimse puudega Merimetsa Tugikeskuse asukate poolt ning Especha teede tooraine on pärit mahetaimefarmidest Eestist, Aafrikast, Aasiast, Lõuna-Ameerikast. Kõikides kinketeedes on organismi üldtugevdavaid taimi, marju ja vürtse ning need aitavad kaasa organismi isetervenemise protsessidele.

Especha läbivaks põhimõtteks on disain, mistõttu sobivad tooted suurepäraselt ka sisekujunduselementideks. Pakendid on töötatud välja koos Eesti noorte andekate disaineritega ning kasutatakse eestimaist toorainet.

Kohvisõpradele paneb pakid kokku Haba või Gourmet Coffee. Gourmet Coffee muudab kohvikaubandust tehes toodet paremaks ja kohviistandusi tulusamaks. Nad ostavad oma kohvi ainult börsiväliselt ning maksavad hea kvaliteedi eest farmeritele rohkem. Igal kohvitarbijal on võimalik pakendilt leida info farmi, sordi ja piirkonna kohta. Haba kohvioad on käsitsi korjatud parima kvaliteediga Arabica kohvioad.

Meie Costa Rica kohviistandused on enam kui 200 aastat vanad. Loodussõbralikud kohvioad on korjatud vähemalt 1500m kõrguselt merepinnast ja neile lisab värskust kodumaine röst. Haba on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte, mis tasub farmeritele nende töö eest õiglaselt, seisab loodustsäästva kohvikasvatamise eest ning toetab ökoloogilist põllumajandust.

Otsid päris otsast otsani käsitöösokolaadi ja -trühvleid, siis on Allew Magusameister ja Truffels House just õige valik. Neilt leiab nii lihtsamaid šokolaaditahvleid, kui ka mahukaid kommikarpe. Johni Apelsinike oma mõnusate kooreiiristega sobib igasse kingikotti. Maitsevariatsioonid leebest karamellist tulise tšillini.

Neile, kes eelistavad soolaseid kingitusi, sobib suurepäraselt üks juustukera Andre Farmist. Kambja vallas, Tartumaa piiril (25km Tartu linnast) on farm, kus lehmi kutsutakse Mummukesteks, neid hellitatakse kallistustega, nendega koos mediteeritakse. Lehmad hoolivad siin inimestest ja inimesed teevad kõik võimaliku, et loomadel oleks hea ja turvaline keskkond. See kajastub ka juustu maitses.

Üheks võimaluseks on ka Marta Guesthouse`i või Ristikheina kohviku kinkekaart. Kingi kohvikukülastus endale või sõpradele. Mõlemast kohvikust on võimalik tellida ka toidud Jõululauale.

Väike valik toidutootjatest on jõuluperioodil esindatud ka Rohelise Vihmavarju poes Telliskivi Loomelinnakus. Peamiseks väljundiks on ürituse infoleht Facebookis, mis kutsub tarbijaid mõtlema, et asjade kinkimisele on alternatiive ning valima söödavaid kingitusi.

Külasta Facebooki üritust Sel aastal kingi maitseelamusi!