Skandinaavia multimiljardiline toidukorporatsioon Reitan Grupp kuulutas välja rahvusvahelise otsuse loobuda puurikanade munade kasutamisest ja müümisest. Otsus on osa edukast dialoogist loomakaitseorganisatsioonide koalitsiooniga, sealjuures Eesti organisatsiooni Nähtamatud Loomad esindajatega. See mõjutab Eestis otseselt R-Kioski ketti, kes loobub oma toodetes puuris peetavatelt kanadelt pärit munade kasutamisest.

  • Loomakaitse
  • 25. august 2017
  • Puurikanad. Foto: MTÜ Nähtamatud Loomad

Reitan Grupp on ka Eestis tegutseva R-Kioski keti emafirma, seega peaksid olema puurimunadevabad ka R-Kioski omatooted hiljemalt aastaks 2025.

See otsus mõjutab tuhandete kanade heaolu seitsmes riigis ja on heaks eeskujuks teistele ettevõtetele meie regioonis

“Reitan Grupi otsus lõpetada puurikanade munade müümine parandab tuhandete kanade elu. See otsus hakkab mõjutama toidukettide turgu nii Skandinaavias, Soomes kui ka meil Baltikumis, kus Reitan Grupi ettevõtted tegutsevad. Me aplodeerime sellise suurepärase loomade heaolust hooliva otsuse eest!” kommenteeris loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering.

Reitan tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ja Norras erinevate kaubamärkide all (Narvesen, Pressbyrån, 7-Eleven, Shell/7-Eleven, R-kiosk, R-kioski, Lietuvos Spauda ja Northland). Lisaks mõjutab see Skandinaavia hiigelketti REMA 1000, kes oli varem osaliselt juba loobunud puurimunade müügist, kuid nüüd allkirjastas lõpliku loobumise.

“Meil on hea meel teada anda, et Reitan Grupp kinnitab otsuse loobuda puurispeetavate kanade munade müügist aastaks 2025. Meie REMA 1000 kauplused on osaliselt olnud puurikanamunade vabad juba aastast 2012, kuid nüüd otsustasime näidata, et võtame loomade heaolu tõsiselt, tõhustades tööd, et loobuda ka puurikanade munadest meie bränditoodete koostises nii kioskites kui kauplustes,” kommenteeris Bertit Hvalryg, Reitan Grupi pressiesindaja.

Reitan Grupi rahvusvaheline puurivaba poliis jõustub hiljemalt aastaks 2025.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad töötab selle poole, et ka teised Eesti ettevõtted puurikanade munade müümisest üleminekuaja vältel loobuksid.