Täna keskpäeval Valga keskväljakule kogunenud enam kui 400 skauti kuulutasid välihooaja avatuks. Möödunud nädalavahetusel toimunud Jüripäeva laager päädis rongkäiguga läbi linna ja keskväljakul toimunud pidulikul kogunemisel tuli skaute tervitama ka Valga linnavolikogu esimees Ivar Unt, kes tundis rõõmu selle üle, et skaudid olid seekord valinud oma kevadiseks suurkogunemiseks just Valga ning soovis skautidele palju vahvaid laagripäevi eelolevaks suveks.

Selleaastase Jüripäeva laagri teemaks oli „Terav mõistus“ ning laager avati reedel 25. aprillil õhtuses hämaruses toimunud valguspeoga. Laupäev möödus päikeselises kevadsoojuses matkates, mille jooksul prooviti mõõtu nii osavuses kui teadmistes ja õhtu lõpetas meeleolukas pidu Valga Põhikoolis.

Lisaks Eesti skautidele osalesid laagris ka skaudid Soomest ja Lätist. Pühapäeva hommikul koguneti rongkäiguks, et liikuda keskväljakule ja tehti peatus Valga Jaani kiriku juures, kus asetati pärg Põhjapoegade mälestustahvli juurde, millega avaldati austust enam kui kahesajale Soome vabatahtlikule, kes langesid Eestit kaitses Vabadussõjas.

Jüripäeva tähistamine on Eesti skautliku liikumise aasta olulisimaks ürituseks. Jüripäevaga tõmmatakse joon alla talvisele sisehooajale ja algab skautlik välihooaeg. Legendijärgne Püha Jüri on 1907. aastal skautluse asutaja Baden-Powelli poolt loodud skaudiliikumise kaitsepühakuks.

Jüripäeva üritused on pärast skautluse taasloomist Eestis toimunud järjepidevalt iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat. Toimumiskohaks on olnud paljud Eesti linnad ja seekord ollakse esmakordselt Valgas, sõnas Eesti Skautide Ühingu juhatuse liige Siim Maripuu.

Laagrile saatis oma parimad tervitused ka Eesti Skautide Ühingu peavanem, Chris Holtby, kes on skautluse sünnimaa Suurbritannia suursaadik Eestis. Holtby soovis kõigile skautidele head rahusvahelist koostööd ja avaldas heameelt selle üle, et Eesti skaudiorganisatsioon on oma liikmeskonda kaasanud noori üle kogu Eesti ja teeb aktiivset koostööd ka teiste maade skaudiorganisatsioonidega.

Jüripäeva ürituse suurtoetajaks on Hasartmängumaksu Nõukogu. Üritusele paneb õla alla ka Valga Põhikool, kus toimub laagri tegevus. Lisaks toetas tegevust Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni Sihtasutus.

Eesti Skautide Ühing ligi 1500 liikmega on Eesti üks suurim noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku ligi 35 miljonit skauti üle kogu maailma.