Laupäeval, 5. juunil toimub Läänemaal Paliveres Pikajalamäel Roheline Päev, millega tähistatakse Eesti Skautide Ühingu 15. sünnipäeva. Juba traditsiooniliseks muutunud Rohelise Päeva mõtteks on teha skautide sünnipäeval üheskoos heategu keskkonnale.

Igal aastal on sünnipäeva tähistatud erinevates Eestimaa paikades, kus tegutsetakse. Seekord annavad skaudid oma panuse Palivere turismi- ja tervisespordi keskuse ala korrastamisel. Keskus on veel arendamisel, et tulevikus pakkuda atraktiivsemaid vabaaja veetmise ja tervisespordi harrastamise võimalusi, millest ka skaudid kindlasti osa saavad. Seni on ümbruskonna inimesed aktiivselt kasutanud sealseid jooksu- ja suusaradasid.

Kaunist ja künklikku metsamaastikku ning Palivere vana suusahüppetorni olemasolu ja võimalusi kasutades, saavad sünnipäevalised lisaks heakorratöödele osa ka seiklustegevusest. Läänemaa skautidel on plaanis ehitada seiklusrada, kus näiteks saab ronida mööda kõrgustesse puude vahele seatud ämblikuvõrku. Kõrgseiklusraja läbimine nõuab omajagu julgust ja keskendumist ja  väiksem või suurem adrenaliinisüst on sellega kindlasti osalejatele kindlasti tagatud.

Eesti Skautide Ühing on 1912. aastal alguse saanud ja 1940-1988 Eestis keelustatud skautluse järjepidevuse kandjaks ning koondades üle 1300 liikme üks suuremaid noorteorganisatsioone Eestis.

Tänaseks on eelmise sajandi alguses Inglismaalt alguse saanud liikumisest kasvanud välja üks maailma suurimaid noorteliikumisi. Pea 30 miljonit skauti praktiliselt üle kogu maailma on märk sellest, et liikumisel on lisaks traditsioonidele ka oskus ajaga kaasas käia ja olla jätkuvalt üheks toredaks võimaluseks noortele, et tunda rõõmu ise-tegemisest ja uute oskuste ja kogemuste saamisest.