15. juunil toimub Järvamaal Tagametsas Roheline Päev, millega tähistatakse Eesti Skautide Ühingu 18. sünnipäeva. Peaskaut Kristjan Pommi sõnul on juba traditsiooniliseks muutunud Rohelise Päeva mõtteks teha skautide sünnipäeval üheskoos heategu keskkonnale. Igal aastal on sünnipäeva tähistatud erinevates Eestimaa paikades, kus tegutsetakse. Seekord tehakse ühiselt korda oma laagripaik Tagametsas, et anda ühine panus eeloleva suve suurlaagrile.

Suurlaager on skautide iga nelja aasta tagant toimuv suurüritus, mis toob kokku skaute nii kodumaalt kui mujalt maailmast. Seekordne kokkusaamine kannab nime „Maailm algab minust“ ja on keskendunud keskkonda puudutavate teemade käsitlemisele erinevate praktiliste laagritegevuste kaudu. Laagri jooksul leiab rakendust ka Skautide Maailmaorganisatsiooni poolt koostatud keskkonnaprogramm, mille kasutamise loa sai Eesti Skautide Ühing sel aastal.

Suurlaagri patrooniks on Ühendkuningriikide suursaadik Eestis, Chris Holtby, kes on öelnud: „Mul on suur au teha koostööd skautidega ja toetada nende silmapaistvat tööd, mille läbi nad annavad Eesti noortele oskusi, kogemusi ja enesekindlust, et jõuda elus hästi edasi ja ühtlasi tunda elust rõõmu“.

Eesti Skautide Ühing on 1912. aastal alguse saanud ja 1940-1988 Eestis keelustatud skautluse järjepidevuse kandjaks ning üks suuremaid noorteorganisatsioone Eestis. Eesti Skautide Ühing asutati 1995. aasta 10. juunil.

Tänaseks on eelmise sajandi alguses Inglismaalt alguse saanud liikumisest kasvanud välja üks maailma suurimaid noorteliikumisi. Pea 30 miljonit skauti praktiliselt üle kogu maailma on märk sellest, et liikumisel on lisaks traditsioonidele ka oskus ajaga kaasas käia ja olla jätkuvalt üheks toredaks võimaluseks noortele, et tunda rõõmu ise-tegemisest ja uute oskuste ja kogemuste saamisest.