Solaris alustas eile kõiki rentnikke kaasava ulatusliku prügireformiga, mille tulemusena läheb kogu keskus üle maksimaalset taaskasutust võimaldavale jäätmekäitlussüsteemile.

Alates maikuust läheb Solarise haldusjuhi Erko Reinmanni kinnitusel taaskasutusse vähemalt 80% kõigist keskuses tekkivatest jäätmetest ehk kogu prügi, mis vähegi ümbertöötlemiseks sobib. “Arvestades, et Solarist külastab iga päev mitukümmend tuhat inimest, on uus jäätmekäitluslahendus märkimisväärne panus puhtamasse keskkonda ning suur samm efektiivsema energiakasutuse poole,“ sõnas Reinmann.

Reinmanni sõnul säästab uus jäätmekäitluse erilahendus lisaks loodusele ka ligi 50% keskuse senistest jäätmekäitluskuludest. “See näitab selgelt, et läbimõeldud ja energiasäästlikud lahendused ei ole ainult investeering keskkonda ja tulevikku, vaid need tasuvad ennast ära juba täna,” selgitas Reinmann.

Kui ka seni on Solaris kõikidel ühiskasutatavatel pindadel kogunenud prügi käitlemiseks rakendanud loodussäästlikke põhimõtteid, siis keskuse initsiatiivil välja töötatud põhjalikku sorteerimist võimaldav uus jäätmekäitluse erilahendus hakkab hõlmama ka kõiki Solarise rentnikke – poode, kohvikuid, kinosid ja teisi teenindusasutusi.

Solarise eripärasid ja vajadusi arvestava kaasaegse lahenduse aitas keskusel teoks teha jäätmekäitlusettevõte Ragn-Sells. Solarisse rajati kaasaegne jäätmejaam koos senisest suuremate ja põhjalikumalt materjaliliikide kaupa sorteerimist võimaldavate mahutitega. Uue taaskasutussüsteemi juurutamiseks viib Ragn-Sells läbi põhjalikud koolitused kõikidele Solarise rentnikele, müüjatele ja koristajatele ning kõik asjaosalised varustatakse täpsete juhistega jäätmete sorteerimiseks.

Kuigi prügireform puudutab eelkõige kauplusi ja teenindavaid ettevõtteid, siis saavad Solarise keskuse rohelisemaks muutmisele ja looduse säästmisse jätkuvalt omalt poolt kaasa aidata ka külastajad – kõikjal üle Solarise keskuse paiknevad prügikastid, millel on lihtsalt ja selgelt märgitud, kuhu käib näiteks jäätisepulk ning kuhu limonaadipudel.

Solaris on 43 000 ruutmeetrit hõlmav meelelahutus- ja elustiilikeskus, kus asub 1830-kohaline teatri-, kontserdi- ja konverentsisaal Nokia Kontserdimaja, üheksa kinosaali, Tallinna Tantsuakadeemia, kohvikud-restoranid, Solarise Toidupood ja paljud teised kauplused.