Bioneer jagab oma lugejatega Rohelise kontori soovitusi soojusenergia säästmiseks.
- Majandus
- Toimetas Katrin Jõgisaar, www.bioneer.ee
- 3. juuni 2008
- Mõõda möödunud aasta (veelgi parem kui mitme eelmise aasta) soojusenergia tarbimine ja analüüsi muutusi.
- Jälgi, et radiaatoritest tulev soe õhk saaks vabalt ringelda, see tähendab, et radiaatorid ei oleks blokeeritud kontorimööbli või diivani vms. Sooja õhu ringluse parandamiseks võid radiaatori ja aknalaua vahele ca 45 kraadise nurga all paigaldada tulekindlast materjalist (saunade isoleerimisel kasutatav) plaadi, mis suunab sooja õhu tuppa.
- Juhul, kui kasutad soojusenergia tootmiseks oma katlamaja (või planeerid selle rajamist), eelista kütuseliikide vahel valimisel kütuseid järgmises järjekorras: biomass (puit, puidujäätmed), maasoojus, gaas, kütteõli, kivisüsi, elektriküte.
- Soojakadude täpseks määramiseks on kõige mõttekam tellida nn termopilt, mille käigus mõõdetakse hoone soojapidavust. Termopilt annab täpse ülevaate põrandate, seinte, lagede, akende, uste jms soojapidavusest, samuti arvutatakse välja lisasoojustamise tasuvusaeg.
- Enne kui asuda vanade puitakende väljavahetamisele, tasub kaaluda (ja vajadusel küsida renoveerimise võimalikkuse hinnangut spetsialistilt) nende akende renoveerimist. Kui aknad ei kõlba renoveerimiseks, siis asendada need uute puitakendega, soovitavalt mitmekordsete klaasidega. Mitte mingil juhul ei tohi odavuse kaalutlusel paigaldada PVC (polüvinüülkloriid) plastaknaid, mida ei saa uuendada (parandada, värvida) ega taaskasutada ning mis lagunevad looduses sadade aastate pärast.
Allikas: Roheline Kontor, ELF
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta