Soome iseseisvuspäeval, 6. detsembril algab Vikipeedias Soome-Eesti ühine artiklivõistlus, mille eesmärk on kirjutada ja täiendada Soome ja soomlaste kohta käivaid artikleid eestikeelses Vikipeedias ning tõsta Eesti ja eestlaste kohta oleva info hulka soomekeelses Vikipeedias. Artiklivõistlus kestab 5. jaanuarini 2017.

„Soomlased ja eestlased on vennasrahvad, meil on palju ühist ja ka meie riikide suhted on alati olnud väga tihedad. Peagi tähistavad nii Soome kui Eesti oma riigi 100. aastapäeva. Nüüd soovime ka eesti- ja soomekeelse Vikipeedia koostöö uuele tasemele viia. Selleks ongi ühine artiklivõistlus," ütleb võistluse üks korraldaja, Wikimedia Eesti juhatuse esimees Sven-Erik Soosaar. "Ühtlasi teeme seeläbi Soomele omapoolse kingituse eestikeelsete Vikipeedia-artiklite kujul.“

Võistlusel võivad osaleda kõik. Selleks on vaja vaid registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema, artikkel võistlusel registreerida ja asuda seda kirjutama või tõlkima. Artikleid võib tõlkida nii Soome Vikipeediast kui ka ükskõik millisest teisest Vikipeediast. Osaleja võib ka täiendada juba olemasolevaid artikleid. Teemade valik on lai – haridus, kultuur, kunst, geograafia, majandus jne.

Parimad kirjutajad selgitab välja žürii ning neid auhinnatakse. Hindamisel võetakse arvesse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema olulisust. Auhinnad paneb välja Wikimedia Eesti, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ja teised Wikimedia Eesti koostööpartnerid.

Täpsem info võistluse kohta ja leht võistlusartiklite registreerimiseks asub Vikipeedias.