Veebiturg Spunk.ee võimaldab inimestel, kellel on asju, mida nad ei vaja, portaali aadressile www.spunk.ee tasuta ära andmiseks üles riputada. Spunk.ee viib kokku inimesed, kellel on midagi puudu inimestega, kellel on midagi üle. Spunk.ee tunnustab taaskasutuse kaudu keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja sotsiaalset hoolivust.

“Spunk seostub peaaegu kõigile inimestele Pipi ja millegi erakordselt põneva ja asjaliku, kuid ootamatu ja salapärase otsimisega,” selgitas Spunk.ee idee autor Selle Luik. “Portaali esimesed päevad näitavad, et huvi midagi põnevat leida on väga suur. Minu jaoks ongi Spunk.ee puhul kaks erakordselt tähtsat aspekti: esiteks, kui meil on midagi, mida me ei vaja ja mida keegi teine võiks vajada, saame selle asja anda taaskasutusse ja ei pea seda ära viskama. Teiseks muidugi ka see, et need, kellel ei ole piisavalt raha kõike osta, võivad Spunk.ee-st saada asju tasuta. Spunk.ee on olulisel määral sotsiaalse hoolivuse projekt.”

Selle Luige sõnade kohaselt on Eesti elukvaliteedi tõstmiseks vaja suurendada inimeste turvatunnet ja üksteisest hoolimist. “Isiklikult usun, et andmisrõõm on suurem kui saamisrõõm,” märkis Selle Luik. “Eesti heategevus on viimastel aastatel olnud väga tulemuslik, mis näitab, et Eesti kodanikuühiskond on jalad alla saanud. Me hoolime mitte ainult sellest, mis on meile tähtis, vaid ka sellest, mis on tähtis meie rahvale. Seepärast kutsun üles kõiki, kel on midagi üle, neid asju andma Spunk.ee kaudu tasuta uuele omanikule, kellel on midagi puudu.”

Portaali tegevuse arendamiseks ja haldamiseks on plaanis luua mittetulundusühing Spunk.ee, mille asutajateks on Selle Luik, Kristel Johanson, Magnus Kallas, Janek Mäggi.