Alates sellest nädalast saavad Statoili kliendid teenindusjaamades üle Eesti tankida oma sõidukit täiustatud D Fortis diislikütusega, mis aitab kütusekulu ja eralduvate heitgaaside hulka vähendades säästa loodust ja pikendada mootori eluiga.

Eesti Statoili mootorikütuste tootejuhi Janno Siitani sõnul teeb täiustatud diislikütuse D Fortis tõhusamaks uuenduslike lisaainete abil saavutatud koostis. „Uus D Fortis sisaldab ainulaadset mootorit puhastavate ainete segu, mis tagab mootori parema jõudluse, väiksema kütusekulu ning põlemisel senisest väiksema koguse heitgaase, vähendades kahjusid keskkonnale,“ rääkis Siitan ja lisas, et looduse puhtamana hoidmisel loeb iga väike asi.

Vaid Statoili teenindusjaamades müüdav D Fortis on uue põlvkonna mootorikütus, mis sisaldab täiustatud kütuselisandit Fortis. Lisand tõstab kütuse tsetaaniarvu, muutes mootori käivitamise ja töötamise sujuvamaks. See tagab väiksema kütusekulu ja suurema mootori võimsuse, aidates ühtlasi kaasa pihustiotsade puhastamisele ning kindlustades mootori pikaajalise tõrgeteta töö. Samuti kaitseb see kütusepaaki ja toitesüsteemi roostetamise ning jäätumise eest.

Statoili esindajate hinnangul vähendab uue D Fortis diislikütuse kasutamine  ka diiselmootoritele iseloomulikku mootorimüra ning tagab tankimisel minimaalse vahutamise. Uue lisaainega on täiustatud nii suvist kui talvist Statoilis müügil olevat D Fortis diislikütust.