Swedbank ootab kuni 15. aprillini uusi organisatsioone kandideerima annetuskeskkonda, mille vahendusel saavad mittetulundusorganisatsioonid oma projekte avalikkusele tutvustada ja eraisikud neile heategevuseks annetusi teha. Kandideerida saavad kõik tugevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, mille tegevuse eesmärgiks on luua muutusi ühiskonnas laiemalt.

Välja valitud organisatsioonid saavad võimaluse esitleda end ühe aasta jooksul Swedbanki annetuskeskkonna lehel, kus head inimesed saavad teha neile nii ühekordseid kui regulaarseid annetusi. Kandideerimisel on oluline, et projekt tegeleks ühiskondlikult olulise teemaga ja omaks selget potentsiaali selle lahendamiseks. Organisatsioonil peab olema kindel tegevusplaan, rahaasjad korras ning läbipaistvad.

MTÜ  Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuhi Auli Lõokese sõnul on annetuskeskkond äärmiselt tänuväärne ettevõtmine. "Meil õnnestus annetuskeskkonnaga liituda eelmise aasta juunis ning selle aja jooksul on annetusi laekunud koos Swedbanki panusega ligi 80 000 krooni eest. Kogu raha oleme suunanud heategevusprojekti, mille eesmärgiks on tuua Eestisse 4-12-aastaste liikumispuudega lastele raviks mõeldud kõnnirobot Pediatric Lokomat. Kõnniroboti ostu on toonud nendele lastele lähemale ligi 240 head inimest, kes on projekti toetanud läbi annetuskeskkonna," märkis Lõoke.

Tänaseks on keskkonna vahendusel annetatud 1,17 miljonit krooni, millele Swedbank on omaltpoolt lisanud veel 2 miljonit krooni.

Kogu kandideerimiseks vajalik informatsioon on üleval annetuskeskkonna lehel www.swedbank.ee/tuletoeta. Sealt leiab ka testi, mis annab esmase tagasiside organisatsiooni sobivuse kohta annetuskeskkonna tingimustele.