Pea igas Tähtvere aias kasvab mõni õunapuu ning sügisene õunte valmimise ja aedade sügiskoristuse aeg sobib suurepäraselt Tähtveres koostegemisteks ja külaliste kutsumiseks. Õunaõuepäevad on võimalus üheskoos midagi ära teha, naabritega tuttavamaks saada ning üheskoos Tähtveret meie külalistele tutvustada.

Laupäeval, 24. septembril valmistume külaliste saabumiseks ja lööme üheskoos Tähtvere läikima. Kell 10.00–18.00 saavad elanikud kutsuda oma õue kutsuda arboristi, kes tasuta nõu annab; saab pressida oma õuntest mahla ja toimuvad talgud Tähtvere Päevakeskuse aias. 

Pühapäev, 25. septembril on kõik tähtverelased on oodatud oma õunaõued avama ja tegema oma kodukohviku, kontserdi või näituse. Tähtvere Päevakeskuses Veski tn 35 on avatud taluturg, sealsamas on infopunkt ja lasteala ning laval esinevad Tähtvere oma lauljad ja tantsijad.

Päevakeskuse juurest saavad alguse kultuuriloolised retked põliste tähtverelaste juhendamisel ning sealt antakse ka start sportlikule tiirule ümber Tähtvere. Taara puiestee alguses toimuvale täikale on oodatud kauplema kõik need, kel midagi üle või puudu või kes midagi lihtsalt ära tahavad anda.

Toidame elevante! Kogume Tähtvere Päevakeskuse juures puhtaid ja magusaid õunu ning viime Tallinna Loomaaia elevantidele. 

Eelmised Tähtvere linnaosa päevad toimusid 2012. a. Tiigi Seltsimaja korraldusel.