Sel nädalavahetusel toimub Tallinna külje all Luigel traditsiooniline Luige Maaelu Näituslaat, mis hõlmab endas Balti- ja Põhjamaade suurimat looma- ja linnunäitust ning aiandus- ja käsitöölaata. Tänavu tähistatakse 25 aasta möödumist esimesest kevadlaadast.

Maaelu näitus annab suurepärase võimaluse tutvuda Eesti maaeluga, koos annuse eksootikaga. Näha saab piima- ja lihaveiseid, lambaid ja kitsi, kodulindusid ja -küülikuid ning erinevaid kalu. Eksootikat pakuvad jaanalinnud, alpaka, nandud ja emud.

Eesti Linnukasvatajate Selts koostöös Eesti Küülikukasvatajate Seltsiga korraldab Eesti läbi aegade suurima kodulindude ja küülikute näitus-konkursi. „Kohale on oodata üle 500 linnu ja rohkem kui 100 küülikut. Linde on kaheksast erinevast liigist, rohkem kui 100 erinevat tõu- ja värvusvariatsiooni. Küülikutest on esindatud ligemale 30 erinevat tõugu. Kohal on Baltimaade linnukasvatajate paremik.…tippkasvatajad nii Lätist, Leedust, kui ka kodumaised ässad!“ kommenteeris Janek Prits Eesti Linnukasvatajate Seltsist.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustab Eestis aretatavaid veisetõuge.

Aiandus- ja käsitöölaat on fokusseeritud kodude ja aedade sisustamisele. Esindatud on rikkalik kodumaine seemne-, taime-, lille-, vilja-, ilupuude ja ilupõõsaste istikuvalik ning õuekujunduskaupade valik.
Laadal pakutava kauba sortiment ulatub seemnetest kuni saunade ja kodudeni. Laadal osalevad ettevõtjad igast Eesti maakonnast ja pakutava kauba osas on eelistatud eestimaist kaupa ja eestimaiseid kauplejaid.

Mõnusaks ajaveetmiseks ja kõhutäitmiseks on näituslaadal külastajate poolt kõrgelt hinnatud toiduallee. Peredele mõeldes on lasteala ka sel aastal suurenenud. Toimuvad erinevad võistlused (esmakordselt Luige jooks) ja meisterdamised, lisaks ka traditsiooniline ponisõit, erinevad batuudid ja atraktsioonid.

Luige Maaelu Näituslaada peakorraldaja Koit Põllu sõnul on Luige Maaelu Näituslaat suurepärane võimalus saada ühes kohas põhjalik ülevaade Eesti taludes toimuvast. „Parimad talud näitavad Luigel kõiki Eestis kasvatatavaid koduloomi, -linde ja meie vete kalu. Et seda kõike muul ajal näha, tuleks väga palju talusid läbi sõita,“ lisab korraldaja muiates.

Luige Maaelu Näituslaat toimub 6.–8. maini. Reedel on näituslaat avatud kell 10-18, laupäeval kell 9-17 ning pühapäeval kell 9-16. Näituslaada piletihind lastele, õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on 7 eurot, täiskasvanutele 10 eurot ja peredele 25 eurot.