Mustla rahvamajas kogunevad täna mulgid üle ilma, et maha pidada järjekorras kaheteistkümnes Mulgi konverents. Konverentsi teema on Mulgi patrooni president Toomas H. Ilvese poolt välja öeldud mõte “See, mis tõi meid siia, ei vii meid enam edasi”

Konverents võtab luubi alla üheskoos tegutsemise selliselt, et sellest oleks kasu nii piirkonna majandusele kui ka kultuuri kestma jäämisele ja arengule. Kõnelejatena astuvad konverentsil üles Cleveroni juhataja Arno Kütt ja Mulgimaa Väiketootjate Liidu eestvedajad. Samuti kooliõpetaja Maile Kreevs, Peeter Volkonski, kes kõneleb mulgi suurmeeste sünnipaikadest ja Tiina Tafenau, kes teeb ettekande mulkide suguvõsadest.

Mulgi vanema Siim Kabritsa sõnul on Mulgimaa ajaloost palju õppida. Sellest kuidas mõisteti, et vara on palju enamat kui see, mis vankrisse või selga mahub, tähtsustati haridust ja koolitati oma lapsi sõltumata soost. See aga pani aluse piirkonna arengule ja jõukuse kasvule. „Mulgimaal on olemas kõik, mida ühel piirkonnal edulooks tarvis – oma toit, tugev kultuur ning edukad äriettevõtted ja ettevõtlikud inimesed. Soovime konverentsiga teadvustada mõtteviisi, et koostöös peitub võti ja kogu piirkonna tähelepanu alla seadmine aitab kaasa meist igaühe arengule eraldi.“, ütleb Siim Kabrits.

Konverentsi korraldamisse ja ette valmistamisse on kaasatud mulgi ettevõtjad, kooliõpilased, muusikud, käsitöölised ja paljud teised. Nii saab lisaks ettekannetele vaadata näitusi, proovida mulgi toitu ning kuulata head lõõtsamängu.

Nii nagu juba traditsiooniks on saanud, kuulutatakse konverentsil välja Mulgimaa Uhkuse auhinna laureaat, kes on pikka aega oma tööde ja tegemistega panustanud Mulgimaa heaks kui kultuuriväärtuste hoidja, säilitaja ja Mulgimaa tutvustaja. Samuti jagatakse kahele ettevõtjale kätte Mulgi märgid ehk Mulgimaa kvaliteedi tunnused.