Eesti Vee-ettevõtete Liit (EVEL) korraldab Balti riikide vee-ettevõtete kohtumist, mille tippsündmuseks on 23. mail Pärnus toimuv „Balti Konverents 2019“. Konverentsid on olnud Leedu, Läti ja Eesti vee-ettevõtete liitude koostööprojekt alates 2007. aastast.

Konverentsi korraldatakse korda mööda, eelmisel aastal toimus sarnane kokkusaamine Leedus ja üle-eelmisel aastal Lätis. Konverentsi eesmärgiks on tulla kord aastas kokku, et jagada teadmisi ja luua kontakte vee-ettevõtete vahel. Ettekandmisele tulevad teemad valib välja korraldav riik, et nende põhjal oleks võimalik tekitada võrdlusmoment kolme riigi vahel. „Väga põnev on kuulda ja näha, millises suunas liigub veesektor naabrite juures, milliseid uusi tehnoloogiaid kasutatakse ja kuidas pannakse noori huvi tundma reoveekäitluse vastu“, sõnas EVEL tegevjuht Pille Aarma.

Konverentsi teemasid on sel aastal kolm. Hädaolukordade plaanid ja lahendused. Kuuleme, millistele ohtudele tuleks rohkem tähelepanu pöörata ja millised on lahendused. Kolme riigi ülikoolide teadlased räägivad uutest teaduslikest uuringutest ja tulevikutehnoloogiatest veekäitluses. Läti ja Eesti esindajad räägivad, kuidas noortes veesektori vastu huvi äratada ning kuidas häid töötajaid hoida ja motiveerida.  Eestist esinevad Siseministeeriumi nõunik Hannes Kont, Tallinna Tehnikaülikooli teadur Nils Kändler ja Tallinna Vesi AS kliendisuhete ja kommunikatsiooni juht Eliis Vennik.

Täpsem info konverentsi ajakava ja esinejate kohta.

Lisaks vee-ettevõtetele osaleb konverentsil palju ettevõtteid, kes toodavad veemajanduses kasutavaid seadmeid, projekteerivad või nõustavad. Nende jaoks on see hea võimalus oma tooteid ja teenuseid tutvustada ning luua uusi kontakte.

Toimumiskoht: Estonia Resort Hotel & SPA konverentsikeskuses (A. H. Tammsaare puiestee 4a/6, Pärnu)