10.–14. augustini toimub Käärikul Tartu Ülikooli toel järjekordne Metsaülikool, mis seekord võtab luubi alla elu võimalused maapiirkondades. Tänavune juhtmõte “Seestpoolt suurem Eesti: regionaalne areng” toob kokku lektorid, tudengid ja ühiskonnas aktiivselt kaasa rääkivad inimesed erinevatelt elualadelt.

Mida on riik teinud maapiirkondades töökohtade loomise soodustamiseks? Miks üksteisele lähedal elavad inimesed ei tunne üksteist? Kuidas ühendab Eesti Euraasiat? Nendele küsimustele otsitaksegi vastust seekordses Metsaülikoolis, mis on järjekorras juba üheksas.
Metsaülikool
Meenutus 2010. aasta Metsaülikoolist.

"Globaliseerumine ja internetiajastu suhtlemisvõimalused tekitavad uusi rühmi, uusi seoseid inimeste vahel, mida ei määra enam ruumiline lähedus," märgib avaloengu „Küla ja maailm“ kokkuvõttes Jaan Kaplinski. Tema sõnul on oluline mõista, mida tähendavad need muutused maailmas, kus ilma teevad „sotsiaalsed suhtlusvõrgud“, mis on jäänud, mis kadunud ja mis juurde tulnud.

Metsaülikooli pikaajalise eestvedaja Mare Taagepera sõnul on teema tähtis, kui soovida, et Eesti oleks enamat kui ühe pisikese suurlinna tagamaa. "Loodame Metsaülikoolis saada eri tegevusalade inimesi üksteisega arutama nii, et suudame pakkuda ühiskonnale koondpilti ja võimalikke lahendusi."

Metsaülikool
Meenutus 2010. aasta Metsaülikoolist.

Metsaülikooli lektorid on erinevate kogemustega eri aladelt, näiteks Jaan Kaplinski, Garri Raagmaa, Mikk Sarv, Tiit Vähi, Ivari Padar, Jaak Aaviksoo, Katri Raik jpt.

Metsaülikooli juhataja Triin Käpa sõnul on registreerunud sadakond metsaülikoolilist, mistõttu pole võimalik loengutele vabakuulajaid juurde võtta, kuid soovi korral võib oma mõtteid vahetada Metsaülikooli Facebooki lehe vahendusel www.facebook.com/metsaylikool.

Metsaülikool
Meenutus 2010. aasta Metsaülikoolist.

Möödunud aastate Metsaülikooli loengute videosalvestusi saab vaadata Tartu Ülikooli televisiooni koduleheküljel www.uttv.ee. Vaata ka möödunud aastate fotomeenutusi: www.metsaylikool.ee