Pühapäeval, 24. aprillil, algusega kell 10:00 on kõik oodatud Telliskivi Loomelinnakusse Taimetoidupäevale (Telliskivi 60A, „Rohelises saalis“), kus toimuvad neljandat korda ka Smuuti Meistrivõistlused. Võistlevad kaheliikmelised võistkonnad, kes valmistavad maitsva ja tervisliku smuuti.

Parima smuuti valib välja järgnev žürii:

  1. Smuutikuninganna ja ülimenukate raamatute autor Eliq Maranik.

    Eesti päritolu Rootsis elava kirjaniku raamatuid on müüdud 30 riigis üle miljoni eksemplari.

  1. Angelika Udeküll – Wicca peakokk ja retseptiraamatute autor

  2. Ülle Hõbemägi – toitumisterapeut

  3. Ingrid Peek - ajakirjanik, raadio- ja telesaatejuht

  4. Kati Lanets – smuutikohviku Smuhvik üks asutaja

Selgi korral on Taimetoidupäeva eesmärgiks tutvustada taimetoitu, selle kasulikkust ja mitmekesiseid valmistamise võimalusi. Oodatud on kõik huvilised, aga ka pered lastega, kellele on plaanitud tervislikku söömiskäitumist toetav meelelahutus ja lauamängu „Vikrekaar Minu kõhus“ esitlus. Huvilistele on loengud tervisejuhtidelt Erle Jõema ja Margit Rannametsalt ning toitumisnõustaja Külli Holstingult.

Taimetoit on üha enam populaarsust koguv ning Taimetoidupäev Telliskivi Loomelinnakus on tuntud kohana, kus saab osa headest pakkumistest ja võimaluse avastada uusi tooteid. Müüjate seas on nii maitsva taimetoidu toitlustajaid kui ka tervislike toodete pakkujaid kuni vegan-jalanõudeni välja. Toimuvad ka smuutivalmistamise võistlused, mille vastu on olnud väga suur huvi nii osalemise osas kui ka firmade poolt oma toodetega toetamisel.

Lisainfo Facebook’is: https://www.facebook.com/taimetoidupaevtelliskivis/

Üritus: https://www.facebook.com/events/261207130881059/

Taimetoidupäeva ajakava:

Kl 10:00 – 16:00 Laat, „Rohelises saalis“.

Kl 10:00-11:30 Toitumisnõustaja Külli Holstingu loeng „Kuidas hoolitseda oma mikroobide eest, keda ja kuidas toetada”, toimub Telliskivi 60a A3 hoone IV korruse koolitusruumis „Vägi“.

Kl 12:00 -13:00 Smuuti Meistrivõistlused, „Rohelises saalis“.

Kl 13:30-15:00 Tervisejuhid Erle Jõema ja Margit Rannamets „Vikerkaar taldrikul - miks ja kuidas innustada lapsi sööma rohkem aedvilju”, toimub Telliskivi 60a A3 hoone IV korruse koolitusruumis „Vägi”.

Kl 10:00-15:00 Lastele tervislikku söömiskäitumist toetav meelelahutus ja lauamängu „Vikrekaar Minu kõhus“ esitlus.