Jäätmetekke vähendamise nädalal kogus Uuskasutuskeskus koostöös Tallinna linnaga korraldatud kogumisringidel inimestelt kokku ligi 3000 kilo asju, mis suunatakse korduskasutusse.
- Tarbimine ja tervis
- 10. detsember 2021
- Foto: Uuskasutuskeskus
Novembri lõpus said Tallinna elanikud ühe nädala vältel kuues linnaosas annetada korduskasutusse korralikke asju, mida neil enam vaja ei lähe. Uuskasutuskeskuse auto kogus viie päevaga ligi 3000 kilogrammi asju, kõige enam annetati Lasnamäel (900 kilogrammi) ja Nõmmel (800 kilogrammi).
“Aitäh linnaelanikele, kes mõistavad, et korralikke asju ei maksa ära visata, vaid neile tuleks leida uus tänulik kasutaja. On näha, et kui keskkonnasõbralikud valikud on inimesele mugavad ja kodule lähedal, siis inimesed kasutavad neid,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm ja lisas, et arvestades linlaste suurt huvi toimuvad järgmised korduskasutuskõlblike asjade kogumisringid juba kevadel koos ohtlike jäätmete kogumisringidega.
Kui kogumisauto peatus jäi kahe silma vahele ja uut kogumisringi ei jõua oodata, siis kõikidesse Uuskasutuskeskuse kauplustesse saab nende lahtiolekuaegadel ära viia heas korras liigseks muutunud puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, spordi- ja hobitarbeid, raamatuid, nipsasju, kodutekstiile, sisustusesemeid ja väiksemat kodutehnikat.
Ülemiste, Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskustes on mugavad uuskasutuskapid ning Balti jaama turu välialal iga päev ööpäev läbi iseteeninduslikult kasutatav kogumismaja. Korralikke riideid, jalanõusid ja mänguasju saab viia ka üle linna paigutatud punastesse, rohelistesse ja sinistesse riidekonteineritesse.
Kui on soov ära anda suuremaid asju, nagu korralik mööbel või töökorras ja terve suurem kodutehnika (näiteks külmkapp või pesumasin), tuleb appi Uuskasutuskeskuse kaubik, mis Tallinnas ja selle lähiümbruses tuleb asjale järele tasuta. Selleks tuleks teha esemest pilt ja saata koos enda kontaktidega e-posti aadressile kaubik@uuskasutus.ee.
Katkiseid, määrdunud või hallitanud tekstiile, mööblit ja suuremaid asju palume mitte viia korduskasutuskõlblike asjade kogumispunktidesse. Nende koht on jäätmejaamas.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta