2. aprillil kell 11.00 toimub traditsiooniline Tallinna tarbijaõiguste päev Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis (Tõnismägi tn 2), kus käsitletakse päevakajalisi ja praktilisi tarbijaid puudutavaid teemasid.

Tarbijaõigus on muutunud väga keeruliseks õigusvaldkonnaks, kus põimuvad mitmed teiste õigusharude normistikud nii Eesti kui Euroopa Liidu õigusaktidest. Tänavusel tarbijaõiguste päeval käsitletakse neid hetkel aktuaalseid teemasid, mis tuginevad linna poole pöördunud inimeste küsimustest ja muredest ning on sisult laiemad kui lihtsalt kauba ost-müük.

Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo jurist ja koolitaja Evi Hindpere annab oma ettekandes vastused, kuidas üürilepinguga seonduvaid probleeme juriidiliselt korrektselt ja ilma liigsete emotsioonideta lahendada. Natali Promet Terviseametist tutvustab kosmeetikale ja tarbekeemiale esitatavaid nõudeid, Henri Lindeberg Maksu- ja Tolliametist kõneleb aga makselahendustest väikeettevõtjatele, ettevõtluskontost ja lihtsustatud palgamaksetest. Maksumaksjaid teavitatakse, kuidas mõjutas 2018. aastal kehtima hakanud maksuvaba tulu rakendamine eraisikute tulusid ja samuti saab teada, kuidas hoida e-maksuameti rakenduse kaudu oma sissetulekutel silma peal. Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor ja tunnustatud toiduspetsialist Raivo Vokk räägib põhjalikult toidust tänapäevases mõistes, sealhulgas tervislikust toitumisest.

Osavõtt tarbijaõiguste päevast on tasuta, ühtlasi toimub sünkroontõlge vene keelde. Eelnevalt on võimalik lektoritele küsimusi esitada e-posti aadressil tarbijainfo@tallinnlv.ee. Täiendav info telefonil 640 4232 või www.tallinn.ee/tarbija

Tarbijaõiguste päevale on oodatud kõik huvilised, nii tarbijad kui kauplejad. Eelregistreerimine on soovituslik, seda saab teha läbi registreerimisvormi Registreerimisvorm