Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 on kaks päeva Euroopa suurima tulevikulinnade konverentsil Urban Future. Konverentsil on Tallinnal fookuses kliimameetmete ja kestliku arengu eesmärkide rakendusviisid ning rahvusvahelise kestliku koostööplatvormi (Sustainability Hub) välja kuulutamine.
- Transport ja linnaplaneerimine
- 22. juuni 2023
- Foto: Tallinn, endine Kalasadama piirkond / Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
Euroopa roheline pealinn 2023 korraldab Stuttgartis, Urban Future konverentsil arutelu „Kuidas luua uus linnajuhtimise kultuur, konsensus, ühiste eesmärkide ümber ehitamine ja juhtimine?“, et kaardistada ja hoogustada valitsemises väga vajalikke muutusi. Seminaril tutvustatakse, kuidas säästva arengu eesmärgid saavad linnade kogemustele tuginedes luua raamistiku juhtimiseks ja konsensuse saavutamiseks ühiste eesmärkide ümber ning kuulutatakse välja rahvusvaheline kestliku juhtimise koostööplatvorm.
Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul ei ole Urban Future üritus, kus vaid edulugusid jagatakse. „Räägime siin palju ka ebaõnnestumistest, mis on muutuste läbiviimiseks oluline,“ sõnas ta. „Teadmine, kuidas linnu paremini kaasata, milliseid muudatusi linnade juhtimises teha oleks vaja, et rohkem kestlikku arengut toetada, tuleb läbi õnnestumiste, kuid eelkõige läbi ebaõnnestumiste,“ lõpetas Svet.
„Tallinn loob rahvusvahelist kestliku juhtimise koostööplatvormi, mis koondab parimaid praktikaid, teadmisi ja kogemusi ning pakub teistele huvitatud Euroopa linnadele oma integreeritud kestliku arengu tegevuskava ja mudelit nende tingimustes rakendamiseks,“ ütles Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 juht Krista Kampus.
Kampus lisas, et linnad seavad endale üha ambitsioonikamaid eesmärke, sageli teadmata, kuidas neid saavutada. „Vaatamata sellele, et kliimame2etmete ja kestliku arengu eesmärkide jaoks on seatud ambitsioonikad eesmärgid, ei ole ükski Euroopa pealinn ega suurlinnapiirkond ÜRO säästva arengu eesmärke veel täielikult saavutanud ning EL-i tasandi edusammud on alates 2020. aastast seiskunud,“ lõpetas Kampus.
Urban Future konverentsil osaleb Tallinna delegatsioon erinevates paneelides ja seminaridel. Vladimir Svet rääkis oluliste ettevõtmiste ebaõnnestumistest ning paneelis jagati erinevaid õppetunde. Samal ajal osales kaasamise ja keskkonnahariduse osakonna juhataja Mihhail Jevdokimov roheliste linnade osalusalgatuste õppetundide maailmakohvikus ning Krista Kampus osaleb arutelus "Uue põlvkonna juhid: Kuidas oma eesmärke kiiremini saavutada, loobudes kontrollist".
Young leaders programmis osalesid Tallinnast Ivo Heinrich Arro ning Teele Kumm. Programm tõi kokku üle 40 noore linnakeskonna muutja vanuses 17-30. Inspiratsiooni lõid nimekad koolitajad: Ronni Kahn – toidupäästele pühendunud organisatsiooni OzHarvest asutaja ja CEO ning Fabian Dattner, kes avas töö- ja juhtimiskultuuri olulisust läbi eneseanalüüsi võtete.
Urban Future on iga-aastane konverents, mille fookus on linnaplaneerimine ja jätkusuutliku linna arendamine. Konverents toob kokku erinevad eksperdid, poliitikakujundajad ja innovaatorid üle maailma, et arutada ja avastada ideid linnade tuleviku kujundamiseks.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta