Kolmapäevast, 1. aprillist muutub Tallinnas õpilastele koolilõuna jagamise korraldus. Selleks, et piirata inimeste vahelisi otsekontakte, saavad lapsed edaspidi kord nädalas kaasa toidupaki.

  • Bioneeri uudised
  • 31. märts 2020
  • Foto: Jagatavatest toiduainetest saab valmistada näiteks pastat.Pixabay

„Meie ühise pingutuse tulemusena on nüüdseks sooja koolilõunat saavate õpilaste arv tõusnud juba 1600-ni. Tänan nii koolijuhte kui ka toitlustajaid, kes on toidu jagamist edukalt korraldanud,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Haigus on aga salakaval ja selle võitmiseks tuleb meil viia inimeste kontaktid miinimumini. Oleme otsinud uusi lahendusi ja võimalusi, kuidas seda lastele nii vajalikku tegevust siiski jätkata. Leidsime, et optimaalseks lahenduseks on nädala aja toidupakkide jagamine. Toidupakid toimetatakse lapse kodule kõige lähemasse kooli, kust need liigse rändamiseta kätte saab.“

Toidupakid sisaldavad toiduaineid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks. Seekord on pakis must leib; kurk, tomat ja porgandid; õunad, banaanid ja apelsin; makaronid; juust; lihapallid; purgisupp; piim ja keefir; maisikepikesed. Edaspidi menüü muutub, et kasvav organism saaks mitmekesiseid toitaineid. Toidud valitakse toitlustajate ja tervisedenduse spetsialistide koostöös.

1. aprillil saavad paki kõik lapsed, kes ka seni on koolilõunal järel käinud. Esimesel korral jagatakse õpilastele veel ka sooja toitu, millele lisaks antakse kaasa nädala aja toidupakk. Kuna toidupakk võib olla üsna raske, võiks sellele järele tulla lapsevanem või hooldaja. Kui mõni õpilane, kes soovitud toidupakile järele tulla ei saa, toimetatakse see kohale muul kokkulepitud viisil.

Peredel, kes edaspidi samuti lapsele koolitoitu soovivad, tuleb sellest teavitada oma kooli, kes omakorda edastab info Tallinna Haridusametile. Toidupaki kättesaamise juhiseid saavad lapsevanemad ja õpilased koolilt. Järgmine toidupakk antakse õpilastele üle 8. aprillil.