3.-4. septembrini saab Tallinna Kultuurikatlas toimuval Tallinna Kohvifestivalil näha unikaalset näitust mikroskoobi abil tehtud fotodest, millel on jäädvustatud Eestis toodetud kohvi kofeiinikristallid.

Kõik, kes kohviga on kokku puutunud, seostavad seda musta või tumepruuni värviga. Aga mis värvi on kohvis sisalduv kofeiin – seda enamik inimesi ei oska isegi ette kujutada.  

Kanada teadlane ja mikrofotograaf Dr Robert Berden on loonud Eesti kohvistart-upiga koostöös kofeiinikristallide fotonäituse.

Mikrofotograaf Dr Robert Berdanil, kes on fotode autor, õnnestus saada näitusel eksponeeritavad kaadrid pärast neljakuulist katsetamist.

Mustrite mitmekesisus ja värvide kombinatsioonid hämmastasid ka teadlast ennast, jättes esmapilgul mulje, et tegemist on kunstniku poolt loodud taiestega. Näituse külastajana võib aga igaüks tõdeda, et kõige parem kunstnik on ikkagi loodus ise.

Lisaks üle-euroopalisele näitusetuurile leiavad fotod kasutust ka KOHE uutel lahustuva kohvi pakenditel, pakkudes kohvigurmaanidele lisaks maitsenaudingule ka esteetilist rõõmu.