Tallinna päeval, 15. mail, korraldab Tallinna Keskkonnaamet põneva matka Mustjõe rohealal, et tutvuda piirkonna loodusega ja uhiuue linnuvaatlustorniga.

„Nagu ikka taoliste ürituste puhul, on Tallinna Keskkonnaamet taas sisse põiminud loodusharidusliku aspekti“, sõnas Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova. „See on äärmiselt tänuväärne, sest loodushoiu olulised eeldused on teadlikkus, vastutustundlikkus ja ühine tegutsemine“, ütles Izmailova.

Matk algab Paldiski maanteel asuvast Mustjõe bussipeatusest kell 15. Loodusfotograafi Arne Aderi juhatusel jalutavad osalejad piki Mustjõge Rocca al Mare promenaadini ja sealt edasi linnuvaatlustornini, tutvudes retke käigus ümbritsevate loodusväärtustega. Matka kestel selgitavad Keskkonnaameti spetsialistid Mustjõe vee kvaliteeti ja tehnilist lahendusest selle parandamiseks. Matk lõpeb linnuvaatlustornis, kus loodusfotograaf Arne Ader kõneleb Mustjõe piirkonnas pesitsevatest lindudest ning osalejad saavad nautida kaunist vaadet Kopli lahele.

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on matk kindlasti jõukohane ja huvitav kõigile. „Aga eriti soovitan seda võimalust kasutada linnuhuvilistel!“ – ütles abilinnapea.

Rocca al Mare promenaadi äärde valmis äsja Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti NATTOURS raames 9 meetri kõrgune linnuvaatlustorn, mis võimaldab loodushuvilistel Kopli lahes linde jälgida. Samas asub ka Mustjõe roheala tutvustav infotahvel, kust leiab teavet ümbruskonna liigirikkuse kohta.

Loogiline jätk NATTOURS projektile on äsja alanud Kesk-Läänemere programmi projekt HEAWATER, mis tegeleb linnajõgedega. Järgmise kolme aasta jooksul on kavas parendada veekvaliteeti Mustjões. HEAWATER projekti eesmärgiks on vähendada Mustjões toite- ja ohtlike ainete kontsentratsiooni enne selle suubumist Kopli lahte, mille tulemusena paraneb ka suplusveekvaliteet Stroomi rannas.

Mõlemat projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Komisjoni INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projektide veebilehed.

Matka korraldab Tallinna Keskkonnaamet ning see on tasuta.