Eestimaine energiaettevõte Alexela avab sügisel Via Baltica ääres, Pärnu maakonna kõige tihedama liiklusega lõigul Saugas, Eesti suurima teenindusjaama, mis toob muuhulgas Riia trassile Tikupoisiga sarnase ligi 100 kohaga restorani.

„Tegu on meie seni suurima investeeringuga tanklamaastikul, sest tahame olla palju enamat kui tankimispeatus,“ ütles Alexela tegevjuht Aivo Adamson. „Eesti ühe tihedama liiklusega asukoht lubab pakkuda kliendile kiire ampsu kõrval ka restoranitasemega toitlustust, suure valikuga toidu- ja esmatarbepoodi ning lisaks traditsioonilistele kütustele ka tulevikukütuseid,“ märkis Adamson. „Peatselt võiks olla üks selline tankla Eesti iga põhimaantee ääres,“ viitas Adamson, et Tartu maanteel Paia ristis on Tikupoisina tuntud kontseptsioon end hästi õigustanud ja edukas.“

Hetkel ehitusjärgus tankla valmib plaanikohaselt sügiseks. Saugal saab tulevikus tankida kõiki traditsioonilisi kütuseid ja LPG autogaasi, teenindusjaama tulevad erineva lahendusega elektrilaadijad, samuti AdBlue ja klaasipesuvedeliku tankurid. Uue teenindusjaama kontseptsiooni juurde kuulub ka veoautode parkla koos duširuumidega ning nutikas rendihaagiste lahendus. Rajatav hoone hakkab tootma endale ise elektrit katusele rajatava 120-kilovatise päikesepargiga. 

Hoone projekteerija on arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal ning ehitaja Evicon Ehitus, restorani sisekujunduslahenduse teeb Limehouse Design. Pisut enam kui hektari suurusele kinnistule rajatava hoone ehitusalane pind on ligi 800 ruutmeetrit. Uue teeninduskompleksi valmimisega saab Tori vallas tööd üle 20 inimese. 

Alexela on eestimaine rohenovaator, kes arendab jätkusuutlikku tanklavõrgustikku läbi biometaani, LNG, elektri ja lähitulevikus vesiniku tankimisvõimaluse loomise. Alexela toodab ringmajanduse põhimõttel biometaani ning rajab päikese- ja tuuleparke. Lisaks opereerib ettevõte koos partneritega Soomes Haminas LNG terminali ning arendab Paldiskis Energiasalve nime kandvat taastuvenergia vesisalvestit. Alexela pakub oma klientidele laia spektrit igapäeva energiatooteid, milleks on elekter, maagaas ja ballooni- ning mahutigaas ning rohkem kui sajas üle Eesti asuvas tanklas autokütused. Lisaks on ettevõttel 39 kohvik-poodi.